Підстави для звільнення з військової служби та отримання відстрочки повинні бути однаковими, – Офіс військового омбудсмана

Деякі військові мають підстави для звільнення зі служби, однак не можуть реалізувати це право через неузгодженість норм законодавства. Йдеться, зокрема, про випадки, коли чинні військові з дітьми з інвалідністю не підпадають під умови демобілізації, тоді як військовозобов’язані в аналогічних обставинах можуть отримати відстрочку від мобілізації. У зв’язку з цим планують ініціювати зміни до законодавства
Про це для Еспресо розповіли у Офісі військового омбудсмана.
"Наразі діє стаття 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу", яка регулює звільнення з військової служби. А також стаття 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що визначає підстави для відстрочки від мобілізації. Вони відрізняються між собою, що є нелогічним. Підстави для звільнення з військової служби та отримання відстрочки повинні бути однаковими. Ми будемо ініціювати відповідні зміни", – зазначили у відповіді на запитання - чи звертаються військові, які мають право на звільнення від служби і не можуть його реалізувати, як діяти в такому випадку і як є механізми реалізації права на демобілізацію?
Нагадаємо, раніше ми писали, що військовослужбовці, які мають на утриманні неповнолітніх дітей з інвалідністю, не можуть звільнитись зі служби, тоді як військовозобов'язані чоловіки в таких самих умовах, можуть спокійно оформити відстрочку від служби.
Джерело: espreso.tv



