25.02.2023 18:33
Просмотров: 447

В Україні вирішується ухвалення нового законопроєкту щодо декретної відпустки

В Україні вирішується ухвалення нового законопроєкту щодо декретної відпустки

Якщо ухвалять новий законопроєкт, то обоє батьків зможуть вийти у відпустку по догляду за дитиною одночасно.

Новий проєкт закону №9018 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері соціальних відпусток”, якщо буде ухвалений, надасть обом батькам однакові права на відпочинок з догляду за дитиною.

В пояснювальній записці зазначається, що після ухвалення закону громадяни України матимуть індивідуальне право скористатися декретною відпусткою за бажанням чи якщо вона буде потрібна. Також вони отримають можливість розпоряджатися часом відпочинку з догляду за дитиною на власний розсуд. Тобто жінка зможе брати декретну відпустку окремо від чоловіка і одночасно з ним.

Пропонується давати таку декретну відпустку батькові та матері до досягнення дитиною 3-річного віку. Головна мета нового проєкту — забезпечити обох батьків правом одночасно використовувати термін. Проте буде також і один важливий нюанс — із загального трирічного терміну час, коли обоє батьків виходять на відпочинок одночасно, не може перевищувати 4-х місяців.

Варто також зазначити, якщо дитина потребує домашнього догляду, то батьки можуть отримати декретну відпустку без збереження заробітної плати до 8 років. Однак це потрібно підтвердити, надавши роботодавцю медичний висновок.

Завдяки таким змінам на юридичному рівні буде надано визначення поняттям “самотня матір” та “самотній батько”, які визначаються після смерті одного з батьків, визнання одного з батьків зниклим безвісти чи отримання рішення суду про позбавлення батьківських прав.

Джерело: ТСН.ua

Підписуйтесь на Telegram-канал “Новини АТН”

Агентство Телевидения Новости


Май
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович