03.03.2019 07:49
Просмотров: 1832

Чому зросли рахунки, якщо газ не дорожчав

Чому зросли рахунки, якщо газ не дорожчав

Якщо у вас у будинку або квартирі встановлено ​​газову плиту, а газовий лічильник відсутній, то на збільшення плати за газ вплинуло грудневе рішення Верховного Суду.

Наприкінці минулого року Верховний Суд дійшов висновку, що найефективнішим способом обліку спожитого газу є газові лічильники. І визнав недійсною Постанову Кабінету Міністрів України від 2016 року № 203 про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників.

Як пояснив адвокат Роман Чумак, причиною визнання недійсності цієї постанови стали численні процесуальні порушення при її прийнятті: порушення порядку оприлюднення проекту постанови, порядку встановлення терміну для подачі пропозицій і зауважень до нього та інше. Також, за словами юриста, в узгодженні проекту постанови було відмовлено Державною регуляторною службою України, що є обов’язковим при прийнятті такого роду нормативно-правових актів.

– Як наслідок, було відновлено дію попередньої постанови під номером 619, яку було прийнято ще в 1996 році. На той час серед населення не було великого поширення таких електроприладів, як електрочайники, мультиварки, пральні машини, а головне – водонагрівальні бойлери. У ті роки було звичайною практикою готувати винятково на газовій плиті і, за відсутності гарячого водопостачання, нагрівати воду на ній, – каже Роман Чумак. – Відповідно, і норми, які були закріплені в більш новій постанові № 203, дуже відрізняються від норм, закріплених у старій постанові № 619. Вони не враховують, що майже в кожному будинку є бойлер і як мінімум електрочайник, а не тільки газова плита.

Отже, додав адвокат, якщо у вас немає газового лічильника, то вам нарахують на місяць таку кількість газу на одну людину: 9,8 кубічного метра – за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання; 18,3 кубічного метра – за наявності газової плити та відсутності централізованого гарячого водопостачання; 23,6 кубічного метра – за наявності газової плити та водонагрівача.

Тоді як за постановою 2016 року ці самі норми становили: 3,3 кубічного метра – за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання; 5,4 кубічного метра – за наявності газової плити та відсутності централізованого гарячого водопостачання; 10,5 кубічного метра – за наявності газової плити та водонагрівача.

Також постановою № 619 передбачено, що в разі відсутності (відімкнення) централізованого гарячого водопостачання норми спожитого газу збільшуються з 9,8 до 18,3 кубічного метра на людину в місяць.

– Чинним законодавством не передбачається зменшення норм споживання газу при встановленні бойлера у себе вдома. Отже, за його наявності та за відсутності централізованого гарячого водопостачання сім’ї доведеться платити не тільки збільшену норму за газ, а ще й за електроенергію, яку використовує бойлер, – попереджає адвокат.

За його словами, кращим рішенням у цій ситуації буде установлення газових лічильників у себе вдома.

Також Роман Чумак зазначив, що, відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» (що підтверджується Постановою Верховного Суду № 214/2435/17 від 07.11.18), обов’язок установлювати газові лічильники, які дозволяють визначати обсяги споживання газу кожним окремим споживачем, покладено на газорозподільні організації.

– Такі споживачі не зобов’язані шукати гроші на вказані прилади обліку та на роботи з їх установлювання, оскільки відповідне фінансування, відповідно до законодавства України, уже закладено в тариф на оплату спожитого газу, – підкреслює адвокат.

Источник: slk.kh.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: газ, Тарифы

Читайте ещё:

04.01.2024 07:39    276
Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович