17.01.2018

Полівітаміни визнані даремною тратою грошей

Науковці прийшли до висновку, що більшість полівітамінних добавок не є ефективними, і не знижують ризик різних захворювань, а можуть навіть завдати шкоди.

У статті, опублікованій у журналі Annals of Internal Medicine, міститься великий огляд 27 останніх клінічних випробувань, проведених у США робочою групою фахівців з профілактики захворювань.

Вони не виявили ніяких доказів, що щоденний прийом полівітамінів і мінеральних добавок запобігає або уповільнює хід хронічних захворювань, таких як хвороби серця або рак.

Одне з досліджень охопило в цілому 450 000 літніх людей. Не було знайдено ніяких чітких доказів позитивного впливу добавок на захист від раку і серцевих захворювань.

В іншому дослідженні вчені вивчили вплив щоденного прийому вітамінів А, С, Е, бета-каротину і вітамінів групи B на 6000 чоловіків у віці від 65 років, які спостерігалися протягом 12 років.

В результаті було встановлено, що когнітивні функції та вербальна пам'ять учасників, які вживали полівітамінні добавки, не відрізняються від учасників, що приймали плацебо або тих, хто не вживав нічого.

У третьому дослідженні медики вивчили вплив високих доз мультивітамінів і мінералів на ризик серцево-судинних захворювань.

За підсумками 5-річного дослідження за участю 1700 осіб, які вже перенесли серцевий напад, було встановлено, що полівітаміни не здатні запобігти серцевим нападам, інсультам і смерті.

Источник: maximum.fm

Новости портала «Весь Харьков»