15.12.2016

Топ-6 незвичайних зимових видів спорту

Останнім часом ряди класичних зимових спортивних розваг, таких як хокей, катання на ковзанах, лижах, сноуборді – поповнили їх нові цікаві різновиди, що завойовують все більше прихильників по всьому світу. І це не дивно, адже розігнати кров на морозному повітрі та зігрітися у процесі активного та нетривіального дозвілля особливо приємно. Які ж зимові розваги нині у тренді?
Айскартинг
Єдина відмінність айскартингу від його літнього побратима – це те, що змагання відбуваються на льоду. Автодром для айскарту створити не важко – підійде будь-яке велике замерзле водоймище. Правила ті ж, адреналін той же, тому любителі картингу можуть відриватись на повну весь рік. Головне вдягнутись тепліше.
Сноукайтинг
Сноукайтинг ‒ це зимовий різновид кайтсерфінгу (від англ. kite – «повітряний змій»), що являє собою ковзання по воді на водяних лижах вслід за кайтом, який грає роль тягача. В даному випадку катаєшся по снігу ‒ на лижах чи сноуборді.
Сноутюбінг
Цей вид спорту сподобається тим, хто не любить ні лиж, ні сноуборду, але все одно не проти повеселитися на снігу. Для сноутюбінгу будують спеціальні траси, з яких спускаєшся на санках-ватрушках (тюбингах), що нагадують автомобільну камеру. Спускатися можна гуртом із друзями, що, звісно, лише додає веселощів.
Скіджорінг
На відміну від сноукайтингу, тут роль тягача відіграє не повітряний змій, а собача запряжка. Для управління собаками використовуються тільки голосові команди лижника. Вам потрібні лише звичайні бігові лижі, лижні палки і спеціальний пояс із амортизаційним шнуром, довжиною 2.5-4 м. Одним із різновидів цього виду спорту є кінний скіджорінг. В принципі скіджорінг може відбуватися і за снігоходом, мотоциклом або будь-яким іншим транспортним засобом.
 
Фрірайд
Це екстремальне катання на сноуборді чи лижах по непідготовлених маршрутах. Вважається, що саме катання по незайманому снігу дарує найнезабутніші емоції. Разом з тим, фрірайд є дуже небезпечним видом спорту, що пов'язано з незнанням місцевості і можливістю сходження лавин. Тому для того, щоб зайнятися фрірайдом, потрібно мати гарні навички катання облаштованими трасами.
Снігоступінг
Снігоступінг – це гібрид лижного спорту і гірського туризму. Для цього виду спорту потрібне спеціальне знаряддя - снігоступи – які одягаються на взуття. Вони дозволяють не провалюватись у сугроби і швидко рухатись по засніженій місцевості. У такій екіпіровці можна бігати навипередки або просто гуляти засніженими гірськими схилами. Як варіант, можна піднятися на гору у снігоступах, а спуститися на лижах.
Зимові види спорту – це завжди весело, екстремально та незабутньо. Для того, щоб нічого не зіпсувало вам дозвілля на свіжому повітрі, обов'язково вдягайтеся тепліше, запасайтеся гарячим чаєм у термосі та дотримуйтесь правил для уникнення обмороження.

Джерело: zhyvyaktyvno.org
 

Новости портала «Весь Харьков»