05.07.2017

4 правила IT-гігієни: фахівці радять українцям готуватися до чергової кібератаки

Кібератака вірусом Petya, ймовірно, є не останньою, тому українцям варто підготуватися до наступних баталій, де в зоні ураження можуть опинитися всі об’єкти з доступом до інтернету: смартфони, авто, медичне обладнання і навіть атомні електростанції.

Про це заявили провідні IT-фахівці в ефірі передачі “Фінансовый тиждень” на 5 каналі.

За словами керівника служби технічного розвитку компанії “IT-генератор” Володимира Курга, якщо раніше віруси заходили точково з е-мейлів, то ця атака сталася централізовано і одночасно під виглядом оновлення бухгалтерської програми.

“Ми бачимо один і той самий механізм ураження після проникнення в мережі системи, але вектор проникнення, доставки вірусу вибирався індивідуально для кожної з країн”, – сказав фахівець.

Відзначається, що 100% гарантії захисту від кібератак не існує, тому айтішники рекомендують виконувати 4 основні правила IT-гігієни:

- створювати резервні копії важливої інформації;
- не відкривати листи від незнайомих користувачів;
- відвідувати виключно перевірені сайти;
- оновлювати ліцензійну операційну систему.

 

У вівторок, 27 червня Національний банк України попередив банки і інших учасників фінансового сектору про здійснювану зовнішню хакерську атаку невідомим вірусом.

Експерти Group-IB заявили, що причиною масштабної атаки на компанії України став вірус-шифрувальник Petya.А, який блокує комп’ютери і вимагає $300 викупу в біткоїнах.

Спосіб поширення Petya.А в локальній мережі аналогічний вірусу WannaCry.

Источник: news.finance.ua

Новости портала «Весь Харьков»