13.10.2017

Ford і Google змусить молодь пережити віртуальну ДТП

Синдром, який отримав назву FOMO (Fear of missing out, страх втратити щось важливе), піддає ризику молодих водіїв. Згідно з останніми даними, на дорогах Європи в ДТП щороку гинуть понад 3600 молодих людей, і дві третини з них є водіями.

Молодь за кермом, як і решта, прагне бути завжди на зв'язку з друзями, а отже, для них особливо висока ймовірність потрапити в аварію через селфі, онлайн-трансляції, соціальні мережі або SMS.

Щоб підкреслити небезпеку такої поведінки, Ford спільно зі студією віртуальної реальності Happy Finish і Google запустив додаток Ford Reality Check ("Перевір на практиці"), який втілює у віртуальній реальності потенційно фатальні наслідки відволікання водія під час руху авто. Основним інтерактивним елементом у додатку є "віртуальний" смартфон. Компактний контролер, який користувач тримає в руці, у віртуальній реальності перетворюється на смартфон, з яким можна взаємодіяти. Це підсилює ефект занурення у віртуальний світ.

За словами вченої Лінди Шоу, молодь фізіологічно схильна до синдрому FOMO, – і тому продовжує спілкуватися з друзями, навіть перебуваючи за кермом авто.

Дослідження показують, що область мозку, яка допомагає знизити стрес від виключення з процесу спілкування з однолітками, менш активна в молодому віці. Тінейджери відчувають сильний дискомфорт, коли випадають зі спілкування з друзями. Важливо, що ця область мозку – префронтальна кора – також бере участь в таких важливих процесах, як оцінка ризиків, планування дій і контроль над ними, – зазначає Шоу.

Ford і Google змусить молодь пережити віртуальну ДТП - фото 201614

Додаток Ford Reality Check за допомогою технології віртуальної реальності Google Daydream VR поміщає користувача на місце водія, заїжджає за друзями по дорозі на вечірку. Увагу водія відволікають повідомлення в месенджері, телефонні дзвінки й самі пасажири, що призводить до виникнення кількох аварійних ситуацій. Чергове відволікання водія призводить до фатальних наслідків.

За підсумками первинних випробувань додатка 90% користувачів заявили, що вони поміняють свою поведінку за кермом після випробуваного в віртуальної реальності. Додаток Ford Reality Check буде використовуватися на заходах Ford Driving Skills for Life в країнах Європи, а пізніше його можна буде завантажити в Google Play Market.

Источник: maximum.fm

Новости портала «Весь Харьков»