20.04.2019 07:55
Просмотров: 226

Харківські медики знайшли небезпечні порушення у половині перевірених шкіл області

Харківські медики знайшли небезпечні порушення у половині перевірених шкіл області

Фахівці Харківського обласного лабораторного центру провели у низці навчальних закладів дослідження питної води, готових страв на бактеріальне забруднення, а також обстеження працівників харчоблоків на бактеріоносійство, дослідження стану повітря, виміри освітленості, шуму, параметрів мікроклімату та радіологічних показників тощо.

Зокрема, з початку року медики провели дослідження у 125 дитячих навчальних закладах області. Із них у 67 (53,6 %) закладах виявлено відхилення від нормативних вимог.

Отже, результати такі:

Показники якості та безпечності питної води не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками у 17 (19,5 % із числа обстежених) дитячих навчальних закладах 10-ти районів області. Це Вовчанський, Шевченківський, Балаклійський, Кегичівський, Чугуївський, Ізюмський, Зачепилівський, Близнюківський, Валківський, Харківський райони, міста Люботин та Лозова.

За результатами досліджень змивів на харчоблоках (кухонний інвентар, столовий посуд, спецодяг, руки працівників) виявлено бактерії групи кишкової палички у 30 закладах (24,2 % із числа обстежених) Чугуївського, Борівського, Близнюківського, Красноградського, Зачепилівського, Кегичівського, Нововодолазького, Балаклійського, Дергачівського, Ізюмського районів, міст Люботин та Харків.

«Це свідчить про недотримання санітарно-гігієнічних вимог у закладах, порушення режиму миття кухонного інвентарю та столового посуду, недотримання персоналом правил особистої гігієни, та може призвести до виникнення спалахів кишкових інфекцій у дитячих колективах», – наголошують у ДУ «Харківський обласний лабораторний центр МОЗУ».

За результатами досліджень готових страв на бактеріальне забруднення у 5 закладах (4,1 % із числа обстежених) двох районів області (Барвінківський, Балаклійський) та у Харкові виявлено бактеріальне забруднення готових страв, що також може бути причиною виникнення спалахів кишкових інфекцій у дітей.

За результатами вибіркового обстеження на ентеробіоз (паразитарне захворювання з контактно-побутовим механізмом передачі інфекції) в 6 (19,4 % із числа обстежених) дитячих дошкільних закладах та в 26 школах (54,2 % із числа обстежених) 10 районів області (Ізюмський, Вовчанський, Барвінківський, Борівський, Балаклійський, Дергачівський, Зачепилівський, Кегичівський, Богодухівський, Харківський), у Лозовій та Харкові виявлено ентеробіоз у 171 дитини.

«Враховуючи те, що основним фактором передачі ентеробіозу є руки, забруднені яйцями гельмінтів, а також забруднені предмети побуту (дверні ручки, поверхня меблів, кухонне приладдя, вікна та підвіконня, посуд, іграшки тощо), – у вищезазначених закладах діти не дотримуються правил особистої гігієни, а також не проводиться належне миття та дезінфекція предметів побуту», – додають фахівці лабцентру.

Не забезпечені нормативні рівні освітленості в одному закладі Дергачівського району, що є порушенням вимог «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

Источник: slk.kh.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Загрузка...
Июль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович