24.04.2019 06:24
Просмотров: 805

Уряд та "Нафтогаз" погодили зменшення ціни на газ для населення

Уряд та Нафтогаз погодили зменшення ціни на газ для населення

Нова ціна встановлена на травень на рівні 8247 грн за тис. куб. м

НАК "Нафтогаз України" спільно з урядом розробили механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до кінцевого рівня у 8247 грн за тис. куб. м.

Такий рівень цін був узгоджений на нараді за участі прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та голови правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

Даний механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між "Нафтогазом" та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог "Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу" будуть внесені протягом травня поточного року.

Деякі кандидати в президенти змагалися, хто пообіцяє більше знизити ціну на газ. Але це зовсім не справа президентів. Ринок газу - єдиний вірний індикатор ціни. Дотримуватися цих правил покликані НКРЕКП і Антимонопольний комітет. Але поки діє постанова Кампіна про спецзобов'язання (ПСО), ринкової ціни не буде. Для населення і комунальних підприємств (ТКЕ).

Чи може втрутитися у вирішення цієї проблеми парламент і президент (ще діючий і вже обраний)? Неофіційно - так, наприклад, через комісію з відбору кандидатів в члнени енергорегулятора. Або через Кабмін. Але там "червоні прапорці" - домовленість з МВФ.

Источник: dt.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Темы: газ, кабмин

Читайте ещё:

Загрузка...
Июль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович