03.11.2017

Як обрати сімейного лікаря: інструкція від Мінохорони

У відомстві рекомендують в першу чергу визначитися з кандидатурою лікаря, який буде піклуватися вашою сім'єю.

Саме для цього Міністерство охорони здоров'я оприлюднило на своєму сайті інструкцію для громадян, яка допоможе зробити правильний вибір.

"Медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабара. Кожен українець може вибрати терапевта, педіатра, або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава", – йдеться на сайті.

Наразі приписна кампанія, або процес вибору лікаря та укладання договорів проходить у пілотному режимі. Фахівці рекомендують передовсім визначитися з самим лікарем, а вже після цього підписувати договір.

"Заклади первинної медичної допомоги, в яких працюють сімейні лікарі, підписують контракт з Національною службою здоров’я, а пацієнти – декларацію з тими лікарями, яких самі собі обрали", – зазначається на порталі.

Варто зазначити, що декларація підписується безстроково, а це означає, що не потрібно буде кожного року її продовжувати. Втім, це не обмежує вас – у будь-який момент ви маєте право та можливість підписати угоду з іншим лікарем.

Що знадобиться для укладення договору? Від вас необхідний паспорт та ідентифікаційний код. Для батьків потрібен буде ще один пакет документів.

"Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) обох його батьків або опікунів", – додають на сайті.

Після цього лікар внесе ваші дані в систему, роздрукує декларацію (договір), який пацієнт зобов'язаний підписати у двох примірниках. До слова, другий залишається у вас. Зазначимо, що потрібно уважно перевіряти дані перед тим, як підписати договір, щоб не виникало плутанини, до прикладу, в прізвищі.

"Декларація з’явиться в системі після подвійної авторизації: лікар попросить назвати код, який надійде вам СМС-повідомленням. Якщо ж у вас немає мобільного телефону, лікар сфотографує чи відсканує ваші документи, щоб долучити їх до декларації. Тільки після цього декларація з'явиться в системі", – наголошується на порталі.

Якщо ж ваш лікар захворіє або піде у відпустку – передбачена заміна. При цьому, один лікар може обслуговувати максимум дві тисячі пацієнтів. Мінохорони рекомендує звертатися до медиків при першій необхідності та не давати хабарів.

Трохи про цифри

У 2018 році заклад, у якому працює сімейний лікар, почне отримувати пряму річну оплату за обслуговування кожного пацієнта, який уклав з ним договір. Планується, що середня виплата на первинній ланці складе близько 370 гривень за одного пацієнта, а в 2019 році – 450 гривень.

Источник: maximum.fm

Новости портала «Весь Харьков»