04.05.2016

Рей Курцвейл: людство знаходиться на порозі безсмертя

На думку Рея Курцвейла, знаменитого американського винахідника, якого нерідко жартома називають «сучасним Томасом Едісоном», людство майже наблизилося до можливості безсмертя. Як людина, що стоїть за створенням першого сучасного сканера, пристрою перекладу тексту в мову для незрячих людей, вокального синтезатора, музичного синтезатора і багато чого ще, Курцвейл, здається, прекрасно розуміє вектор розвитку технологічних трендів і цілком здатний передбачити подальший розвиток в самих різних напрямках. І якщо вірити історії, а також думку Курцвейла, людство знаходиться недалеко від пізнання можливості дуже довгого життя.

В одному з останніх епізодів телепередачі News Hour, виробництвом якої займається американська телерадіомовна компанія PBS, Рей зазначив, що смерть, яку він звик описувати як «великого викрадача відносин, знань і сенсу», незабаром буде переможена.Футурист наполягає, що наш вид стоїть на порозі відкриття «вакцини хвороби старіння» і зовсім скоро відкриє «шлях у вічність».

З огляду на те, які гігантські кроки у відкритті та розвитку технологій зробило людство за останній час, Курцвейл говорить, що безсмертя вже не є чимось нескінченно неможливим для нас. Всі ті тисячоліття, говорить Курцвейл, які ми провели в пошуку раціонального пояснення смерті, незабаром стануть неактуальними, і нам більше не доведеться просто змиритися з так званої неминучою долею відходу в інший світ. Посилаючись на «експоненціальне зростання інформаційних технологій», винахідник також робить прогноз про те, що в найближчому майбутньому ми винайдемо комп’ютери розміром з клітини крові, які будуть рухатися всередині наших тіл, лікувати всі наші недуги і з’єднуватися з хмарними серверами. Все це, на думку Курцвейла, відбудеться вже «в 2030-х роках».

На думку Рея, все це є невід’ємною частиною нашого циклу. Зрештою все людство за всю свою історію дійсно еволюціонувало, істотно підвищивши рівень тривалості життя. І наступним кроком для нас є набуття безсмертя. В рамках якихось 10-15 років, заявляє винахідник, ми зможемо знайти спосіб позбуватися від абсолютно всіх фізичних збоїв нашого організму. Або принаймні зможемо більше не залежати від наших фізичних можливостей. Частина нашого мислення і свідомості буде знаходитися в хмарі, і при необхідності ми зможемо відновлювати себе в інших оболонках.

«Якщо щось буде втрачено, ми без проблем зможемо це відтворити», – говорить Курцвейл.

Источник: navkolonas.com

Новости портала «Весь Харьков»