Фарма під час війни, частина 1 (ІНФОГРАФІКА)
Сьогодні у нас інфографічний марафон про фармацевтику під час війни. Будемо говорити про те, як змінюється фармацевтичний ринок, як працюють фармкомпанії під час війни, наскільки Україна готова зменшувати залежність від імпорту, про інновації та інші важливі питання фармацевтики.
Тож просимо про репост, буде цікава і важлива для розвитку повоєнної української економіки тема.
Цей марафон нам допомагає провести фармацевтична компанія "Дарниця (https://www.darnitsa.ua/)".
Як виглядає ринок ліків?
На ньому дві великі групи покупців - люди, які купують в аптеках, і держава, яка купує централізовано для лікарень. За час вторгнення частка держави на ринку зменшилась, бо надходить велика гуманітарна допомога, зменшилась кількість людей в Україні і багато лікарень зараз не працюють.
Війна викликала паніку, тому люди почали робити стратегічні запаси ліків. Відповідно у перші дні вторгнення продажі в аптеках стрімко зросли. Наразі ж ринок стабілізувався, але продажі потрохи зменшуються.
Війна також вплинула на споживання ліків. До вторгнення був високий рівень споживання антибіотиків, наразі він зменшився. Натомість на фоні війни помітно зросло споживання заспокійливих.
З початку року держава закупила ліків на більш ніж 5 млрд грн. Однак 3,5 млрд грн було витрачено ще до війни, на фоні сплексу COVID-19.
Зараз обсяг закупівель значно зменшився, однак він компенсується гуманітарною допомогою. За 100 днів війни МОЗ отримало 6,5 тис. тонн медичної гуманітарної допомоги вартістю у 7,9 млрд грн!
Як відчувають себе топові фармкомпанії під час війни? Більшість компаній ринку зростає попри нестабільність попиту, втрату інфраструктури, перебої в поставках та інші фактори, що ускладнюють роботу.
Згідно з опитуванням robota.ua, 90% фармкомпанії в Україні допомагають ЗСУ, державі, волонтерам чи волонтерять самі.
У квітні «Дарниця» відкрила безкоштовний кол-центр для допомоги у пошуку ліків будь-якого виробника в аптеках, а у разі відсутності — інформування щодо можливої заміни.
Телефон гарячої лінії «Дарниця»: 0 800 – 407 – 877, понеділок-субота з 8:00 до 20:00.
Національна безпека країни складається із багатьох складових. І досить важливе місце в ній посідає фармацевтика. Висока залежність від імпортних ліків може призвести до їх дефіциту у критичний час, такий як пандемія чи війна.
Зниження імпортозалежності в фармі - пріоритет країни. Українські компанії готові нарощувати виробництво, але українці теж повинні допомагати їм у цьому. МОЗ закликає купувати ліки орієнтуючись на діючу речовину, а не на бренд. Тим паче, що державну реєстрацію проходять всі ліки як вітчизняного, так і іноземного виробництва, а отже, усі вони є однаково якісними.
Фармацевтика - одна із найбільш інноваційних галузей України і продовжує активно трансформуватись. Інновації тут всюди - від виробництва до комунікації з клієнтами.
Далі буде
Источник: https://t.me/uawarinfographics