Лауреати Пулітцерівської премії подали позов проти OpenAI та Microsoft
Група з 11 авторів наукової літератури приєдналася до позову у федеральному суді Манхеттена, який звинувачує OpenAI і Microsoft (MSFT.O) у зловживанні книгами, написаними авторами для навчання моделей популярного чат-бота OpenAI ChatGPT та інших штучних програмне забезпечення на основі інтелекту.
Сценаристи, зокрема лауреати Пулітцерівської премії Тейлор Бранч, Стейсі Шифф і Кай Берд, які були співавторами біографії Дж. Роберта Оппенгеймера «Американський Прометей», яка цього року була екранізована в хіт-фільм «Оппенгеймер», — заявили у вівторок суду, що компанії порушили свої авторські права, використовуючи їх роботу для навчання великих мовних моделей OpenAI GPT.
«Відповідачі заробляють мільярди на несанкціонованому використанні науково-популярних книг, і автори цих книг заслуговують на справедливу компенсацію та поводження за це», — заявив у середу адвокат письменників Рохіт Нат.
Письменник і редактор Hollywood Reporter Джуліан Санктон вперше подав запропонований колективний позов минулого місяця. Ця справа є однією з кількох , які були порушені групами власників авторських прав, включаючи авторів Джона Грішема, Джорджа Р. Р. Мартіна та Джонатана Франзена, проти OpenAI та інших технологічних компаній через звинувачення у зловживанні їх роботою в навчанні ШІ.
Sancton's був першим авторським позовом проти OpenAI, який також назвав Microsoft відповідачем. Технологічний гігант інвестував мільярди доларів у стартап зі штучного інтелекту та інтегрував системи OpenAI у свої продукти.
У зміненій скарзі, поданій у понеділок, говориться, що OpenAI «зібрав» роботи авторів разом із купою іншого захищеного авторським правом матеріалу з Інтернету без дозволу, щоб навчити свої моделі GPT, як реагувати на текстові підказки людини.
Джерело: http://internetua.com