08.08.2019

Лікарі розповіли як уберегтися від алергії на амброзію (ВІДЕО)

За даними медиків, в Україні 25% людей страждають на алергію. У серпні починає квітнути амброзія – один з найсильніших алергенів.

43-річна Наталя Скринник останні 18 років страждає на алергію. Каже: почалось з полінозу, потім діагностували астму. Жінка розповідає: мешкає в сільській місцевості. Хвороба загострюється, коли квітнуть трави.

Наталя Скринник, алергік

Мучения очень сильные. С утра встаешь заложен нос, чешутся глаза. На улице если выйдешь пыльца попадет начинается кашель, удушье. Если вот от амброзии, она вообще трава ядовитая, что у меня даже был отек гортани на скорой увозили. Очень тяжело живется. Три месяца. когда она пылит, выпадают из жизни.

Амброзія – однорічна трав’яниста рослина сімейства айстрових. Квітне небезпечний бур’ян з середини літа до перших заморозків. У одному суцвітті амброзії міститься близько 4 мільйонів зерен пилку. Медики кажуть: саме він викликає роздратування на шкірі, кон’юнктивіт, кашель і навіть задуху.

Олена Верекомська, кореспондентка

Це амброзія. Зустріти її можна не тільки за містом, а й і у самому центрі – Саржиному Яру. Пилок амброзії викликає алергію. Тому медики попереджають: людям схильним до цього захворювання краще триматися від рослини якнайдалі.

За даними медиків, в Україні на алергію страждають 25% людей.

Оксана Хохуда, лікарка-алерголог Харківської обласної клінічної лікарні

На данный момент цветение сорных трав, но есть еще и цветение луговых трав. Соответственно процент обращаемости этих пациентов увеличивается. Но на самом деле поллиноз, является аллергическим заболеванием, которое обусловлено гиперчувствительностью к аллергенам пыльцы растений.

Лікарка пояснює: крім амброзії влітку цвіте полинь, лебеда, соняшник і кукурудза. Вони також викликають алергію.

Оксана Хохуда, лікарка-алерголог Харківської обласної клінічної лікарні

Вся пыльца она является аллергенной и учитывая то что это микрочастицы поражают как правило слизистые оболочки. В частности верхний, дыхательных путей и, к сожалению, могут поражаться нижние дыхательные пути, когда мы говорим об бронхиальной астме. Может повреждаться кожа, мы говорим о дерматитах и крапивнице.

Медики радять обов’язково приймати антигістамінні препарати за кілька днів до початку сезону алергії. Якщо людина страждає на поліноз, не рекомендують гуляти по вулиці без спеціальних фільтрів для носа або маски.

Источник: objectiv.tv

Автор: Олена Верекомська