17.10.2019

Із наступного року харків’яни зможуть отримувати медичну допомогу безоплатно (ВІДЕО)

З початку квітня в Україні почне працювати Програма медичних гарантій. Амбулаторні послуги, терапевтичне й хірургічне лікування в стаціонарі, а також екстрену допомогу держава надаватиме пацієнту безкоштовно.

Понад 72 мільярда гривень планує спрямувати наступного року Національна служба здоров’я лікарням України за Програмою медичних гарантій. Згідно до проєкту амбулаторні послуги, терапевтичне й хірургічне лікування в стаціонарі, а також екстрену допомогу держава надаватиме пацієнту безоплатно.

Олег Петренко, голова Нацслужби здоров’я України

Програма медичних гарантій буде описувати ті види послуг, які держава оплатить за вас в заклад, який уклав з нами договір. Тобто, ми всі, сплачуючи податки, свої податки вже сплатили в безоплатне обслуговування медичне.

Також Національна служба здоров’я буде здійснювати закупку інсулінів та оплату гемодіалізу. Отримати ці послуги безоплатно можна тільки за направленням лікаря первинної медичної допомоги. Але це не поширюється на пацієнтів у невідкладному стані або тих, хто звертається до акушера-гінеколога, стоматолога, педіатра, психіатра чи нарколога.

Олег Петренко, голова голова Нацслужби здоров’я України

Деякі послуги будуть оплачуватися за пріоритетним тарифом. І де буде чітко описуватися структура цієї послуги. Це буде стосуватися інсульту, інфаркту, пологів, послуги для дітей, які народилися недоношенними і ендоскопія для раннього виявлення онкологічних захворювань.

За 9 місяців цього року законтрактовані медзаклади Харківщини отримали понад 860 мільйонів гривень за обслуговування майже 2 мільйонів пацієнтів.

Вікторія Мілютіна, заступниця директора Північного департаменту Нацслужби здоров’я України

Полтавська, Харківська, дещо Сумська та Чернігівська область більш просунулися у втілені медреформи. Харківська область за підсумками 9 місяців знаходиться на третьому місці по виплатам. Вони отримали 865 мільйонів гривень. Законтрактовано первинкою понад 2 мільйона чоловік.

Програма медичних гарантій запрацює в повному обсязі з квітня наступного року.

Источник: objectiv.tv

Автор: Ніколь Костенко