Інноваційний підхід Техасу: понад 6 000 овець допоможуть зберегти сонячні електростанції
Кліматична криза вже не є абстрактною загрозою для майбутнього, адже вона стала реальністю сьогодення. Неймовірні хвилі спеки та посухи охопили планету, і останні 13 місяців виявилися найспекотнішими за всю історію спостережень.
Дослідники вже багато років шукають способи відмовитися від викопного пального на користь екологічніших джерел енергії, таких як сонячні електростанції. Ще одним важливим чинником глобального потепління є сільське господарство, яке викидає значну кількість вуглекислого газу в атмосферу Землі.
▶ ️Як планують скоротити викиди від сільського господарства
Учені тепер досліджують новий підхід до зменшення викидів від сільського господарства і виробництва електроенергії. У рамках цього проєкту планується випас понад 6 000 овець на 8 сонячних електростанціях у Техасі.
Ці тварини, що виступатимуть у ролі "волохатих садівників", зможуть знаходити притулок під сонячними панелями і поїдати рослинність на території понад 4 000 гектарів.
Проєкт, як стверджують учені, стане найбільшою угодою з сонячного випасання в США. В спекотні дні вівці зможуть відпочивати в тіні панелей, а власники електростанцій заощадять на гербіцидах і газонокосарках на викопному паливі. Гній овець забезпечить удобрення ґрунту, а самі тварини на своїй шерсті переноситимуть насіння польових квітів.
▶ ️Які очікування від проєкту
Очікується, що такий випас поліпшить здоров'я місцевого ґрунту. Подібний експеримент вже проводився в Міннесоті, де на деяких ділянках було зафіксовано збільшення органічної речовини на понад 200%.
Автори проєкту підкреслюють, що він демонструє, як сонячна енергія і сільське господарство можуть співіснувати, забезпечуючи ефективність сонячних установок і підтримуючи місцеві екосистеми.
Дослідники зауважують, що хоч ця сфера все ще перебуває на початковому етапі розвитку, сонячний випас може виявитися вигідним як для постачальників сонячної енергії, так і для фермерів.
Джерело: 24tv.ua