Гарантии безопасности от ЕС для Украины: что туда входит
Будапештський меморандум себе не виправдав, Україні потрібні дієві гарантії безпеки. Пояснює Центр стратегічних комунікацій
5 грудня 1994 року Україна підписала Будапештський меморандум про гарантії безпеки і ядерне роззброєння з США, Великою Британією та росією.
▶️ 29 років тому Україна підтвердила свою відмову від третього за розміром ядерного арсеналу світу, покладаючись на міжнародні гарантії безпеки.
▶️ Будапештським меморандумом держави-підписанти зобов’язалися поважати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України, а також утримуватися від погрози силою, чи застосування сили та економічного тиску.
▶️ Модель безпеки, заснована на Будапештському меморандумі, себе не виправдала. росія грубо порушила свої зобов’язання, напала на Україну і навіть погрожує їй ядерною зброєю, отриманою від Києва.
▶️ В умовах екзистенційної загрози рф, Україна більше не може покладатися на порожні обіцянки і обирає стратегічний курс на вступ до НАТО.
▶️ Як проміжний етап, Україна розраховує на колективні безпекові гарантії, визначені на саміті НАТО у Вільнюсі. У розвиток цієї ініціативи Київ розпочав консультації з Євросоюзом.
-----
Минобороны сообщает, Евросоюз очертил девять приоритетов будущих обязательств безопасности для Украины:
● помощь военной техникой и оборудованием;
● обучение украинских военных;
● сотрудничество с украинской оборонной промышленностью;
● противостояние кибер- и гибридным угрозам;
● помощь в разминировании;
● реализация реформ, связанных с процессом вступления в ЕС;
● усиление способности контролировать запасы оружия;
● поддержание усилий по ядерной безопасности;
● обмен разведданными, в том числе спутниковыми снимками.
Джерело: https://t.me/u_now/119961