Науковці виявили, що відхід до сну о 22:00 знижує ризик захворювань серця
Засинання з 22:00 по 23:00 є оптимальним часом для відходу до сну, такий режим зменшує ризик захворювань серця.
Про це пише BBC з посиланням на дослідження UK Biobank у European Heart Journal.
Як з'ясували науковці UK Biobank, синхронізація сну з циркадними ритмами людини годинника може пояснює зв’язок зі зниженням ризику серцевих нападів та інсультів. Крім того, це також може впливати й на регуляцію артеріального тиску в організмі людини.
Зазначається, що дослідники збирали дані про час сну, а також недосипання добровольців протягом шести років. За цей час проблеми із серцем почали спостерігатися у понад 3000 дорослих – більша частина лягали спати після 23:00.
Результати дослідження свідчать про те, що ранній або пізній відхід до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник з несприятливими наслідками для здоров’я серцево-судинної системи, каже автор дослідження Девід Планс.
"Найризикованіший час був після півночі, потенційно тому, що це може збільшити ймовірність побачити ранкове світло, що перезапускає біологічний годинник", – каже він.
За словами Ренети Гіблін, старшої медсестри Британського фонду серця, це дослідження показує, що лягати спати з 22:00 до 23:00 може бути найкращим місцем для більшості людей, щоб зберегти своє серце здоровим надовго.
"Однак важливо пам'ятати, що це дослідження може показати лише зв'язок і не може довести причину і наслідок. Потрібні додаткові дослідження часу і тривалості сну як фактора ризику захворювань серця і кровообігу.Достатня кількість сну важлива для нашого загального самопочуття, а також для здоров’я серця та кровообігу, і більшість дорослих повинні прагнути спати від семи до дев’яти годин на добу", – додала Гіблін.
Источник: suspilne.media/