21.02.2020 06:58
Просмотров: 205

Военнослужащие Харькова и области стали донорами плазмы

Военнослужащие Харькова и области стали донорами плазмы

У Харкові продовжується акція “Червона лінія життя”. На цей раз плазму для потреб хворих здавали військові-контрактники. Усього в акції взяли участь близько 40 добровольців.

Анастасія Оліхнович несе службу за контрактом на Харківщині. Дівчина вирішила вперше взяти участь у благодійній акції збору плазми “Червона лінія життя”, аби допомогти побратимам, які потребують лікування.

Анастасія Оліхнович, військовослужбовиця

Настрій бойовий. По-перше, я вважаю, що це – хороша справа. А по-друге, для самої себе, бо для здоров’я корисно.

Виявили бажання стати донорами-добровольцями плазми близько 40 військових з Харкова та області. Хтось приїхав у цивільному одязі, а хтось у формі. Серед них Іван Буханов. Чоловік запевняє: ділиться частиною себе не вперше. Разів п’ять був донором крові, а плазми – вперше.

Іван Буханов, військовослужбовець

Ничего, куда пойдет туда и пойдет. Главное – конечный результат.

Микола Шарий, заступник військкома Харківського обласного військкомату

У нас солдати, які проходять військову службу за контрактом, бо строковики не проходять службу за контрактом у військових комісаріатах. Тобто сьогодні військовослужбовці-контрактники та офіцери.

Директорка обласного центру збору та переробки плазми Галина Сіроштан розповіла: компонент крові знадобиться для лікування ветеранів АТО та ООС, афганців та чорнобильців.

Галина Сіроштан, директорка Харківського обласного центру збору та переробки плазми

Взагалі кількість людей, які безоплатно здали плазму для того, щоб ми її потім відправили на наш вітчизняний завод Biofarm для виготовлення лікарських засобів, вкрай необхідних для лікування онкологічних хворих, опіків, для лікування вагітних, для лікування ускладнень хіміотерапії. Близько 900 осіб.

Аби стати донором плазми необхідно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код. Потім потрібно заповнити анкету та здати клінічний аналіз крові. Якщо результат задовільний – потенційного донора чекає консультація терапевта. Після у центрі пригощають чаєм і печивом та відправляють до апарату збору плазми. Її відбирають від 20 хвилин до години.

У благодійній акції “Червона лінія життя” вже взяли участь нацгвардійці, прикордонники, студенти військових вишів та працівники військкоматів. Раніше компонент передавали на ліки для онкохворих дітей. Військові планують знову долучитися до акції влітку, після завершення весняної призовної компанії.

Источник: objectiv.tv

Автор: Олександр Шемаєв

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Апрель
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович