ДБР посилить заходи, спрямовані на виявлення та покарання корупціонерів, попри їх посади та статус
ДБР посилить заходи, спрямовані на виявлення та покарання корупціонерів, попри їх посади та статус – Олексій Сухачов
● Державне бюро розслідувань постійно посилює заходи, спрямовані на покарання корупціонерів, попри їх посади чи положення. Про це сказав директор ДБР Олексій Сухачов, виступаючи на координаційній нараді в Офісі Генерального прокурора з керівниками правоохоронних органів щодо забезпечення законності й правопорядку в державі.
● «Принципова позиція Державного бюро розслідувань щодо невідворотності покарання винних осіб, попри їх посади чи положення, і надалі залишається непохитною та найпріоритетнішою», - наголосив Олексій Сухачов.
● За його словами, в умовах воєнного стану пріоритетом у діяльності Державного бюро розслідувань і надалі залишиться забезпечення надійного захисту прав і свобод людей, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань.
● «Це - щоденна безперервна робота з протидії злочинам проти основ національної безпеки, зловживанням у сфері забезпечення потреб Сил оборони та під час комплектування військ, а також на інших важливих напрямах, визначених постановами координаційних нарад», - сказав директор Бюро.
● Він повідомив, що зважаючи на високий суспільний запит, у Державному бюро розслідувань розроблено комплекс заходів, спрямованих на документування та локалізацію вертикально побудованих корупційних механізмів у різних сферах відповідно до підслідності ДБР.
● Реалізація цих заходів дозволила викрити подібні схеми, організовані керівниками різних рівнів, які діяли у сферах: митного контролю; оподаткування; охорони навколишнього середовища, насамперед у лісовій галузі; а також у сфері діяльності інших контролюючих та правоохоронних органів.
● За його словами ДБР планує посилити роботу й щодо виявлення необґрунтованих активів та документування фактів незаконного збагачення топпосадовцями, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
● «Цей напрямок роботи виявився дієвим у багатьох резонансних провадженнях, які розслідували слідчі ДБР. Тож напрацьований алгоритм співпраці Бюро зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою та Вищим антикорупційним судом буде рішучою відповіддю на вказані негативні явища»,- підкреслив Олексій Сухачов.
● Також він назвав важливим напрямком — подальшу ефективну взаємодію Бюро з Офісом Генерального прокурора, Міністерством юстиції, Агентством з розшуку та менеджменту активів, Державною службою фінансового моніторингу щодо встановлення та арешту власності російських компаній і суб’єктів.
● Адже, за його словами, така співпраця вже забезпечила передачу у власність держави російських активів на десятки мільярдів гривень.
● Він наголосив, що гучні викриття працівниками ДБР мільярдних оборудок окремих посадовців та постачальників переконливо демонструють наявність загрози державній безпеці через зловживання у сфері забезпечення потреб Сил оборони.
● Торкнувся директор ДБР і питання важливості посилення боротьби з організованою злочинністю, адже тільки торік за результатами досудового розслідування до суду скеровано 39 обвинувальних актів стосовно 178 (ста сімдесяти восьми) членів організованих груп та злочинних організацій.
● Ще один важливий напрям діяльності ДБР, Олексій Сухачов назвав протидію порушенням прав людини під час виконання своїх повноважень працівниками правоохоронних органів.
● Наголосив він і на важливості виявлення зрадників і колаборантів. Так від початку повномасштабного вторгнення притягнуто до кримінальної відповідальності понад тисячу зрадників і колаборантів та скеровано до суду майже 700 обвинувальних актів.
● Загалом у 2023 році Державне бюро розслідувань суттєво посилило протидію злочинності за усіма напрямками. Цю динаміку Бюро збереже і у 2024 році, переконаний Директор ДБР.
Джерело: https://t.me/DBRgovua/4172