03.11.2020 08:12
Просмотров: 417

Громадська рада при НАЗК звернулася до Президента та ВРУ щодо відновлення повноважень НАЗК

Громадська рада при НАЗК звернулася до Президента та ВРУ щодо відновлення повноважень НАЗК

Громадська рада при Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) звернулася до Президента України та Верховної Ради України щодо відновлення повноважень НАЗК та проведення справжньої судової реформи.

Члени Громадської ради наголошують, що своїм рішенням Конституційний Суд України (КСУ) не лише позбавив НАЗК функцій, з метою яких інституція була створена у 2015 році, а й підірвав антикорупційну інфраструктуру та боротьбу з корупцією загалом.

“Ми переконані, що обмеження цих функцій Національного агентства спровокує значний відкат антикорупційної реформи загалом, та унеможливить виконання Україною зобов’язань перед міжнародною спільнотою та несе виключно політичний характер”, — йдеться у заяві Громадської рада при НАЗК.

Члени Громадської ради впевнені, що КСУ поставив хрест на роботі НАЗК, а запобігання та протидія корупції в Україні опинилися під загрозою.

Громадська рада при НАЗК є колегіальним органом, що утворюється відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” та формується за результатами відкритого та прозорого конкурсу. Її головне завдання — забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю НАЗК.

Раніше, 27 жовтня 2020 року, КСУ на закритому засіданні ухвалив рішення щодо неконституційності окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» (https://bit.ly/37PhPME). Більше того, рішення КСУ унеможливило подальшу роботу НАЗК ще й за напрямами конфлікту інтересів, координації уповноважених підрозділів (осіб) з питань запобігання та виявлення корупції, державного контролю за фінансуванням політичних партій тощо.

Це означає, що НАЗК втратило свої повноваження щодо проведення моніторингу способу життя, перевірок щодо конфлікту інтересів та дотриманням інших вимог та обмежень антикорупційного законодавства.

Источник: nazk.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Сентябрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович