24.11.2021 07:33
Просмотров: 239

Росія роздратована поглибленням стратегічного партнерства США з Україною – CSIS

Росія роздратована поглибленням стратегічного партнерства США з Україною – CSIS

Нинішнє нарощування російських військ біля кордону з Україною не пов’язане з військовими навчаннями, і тому викликає занепокоєння у Вашингтоні та європейських столицях. Про це йдеться у статті американського Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS) «Москва продовжує нарощування сил навколо України».

Дії Москви біля кордону мотивовані щонайменше двома чинниками. По-перше, російські лідери роздратовані поглибленням стратегічного партнерства США та Заходу з Україною. По-друге, вони, ймовірно, оцінюють, що в Європі чи Сполучених Штатах мало політичної волі, щоб допомогти Україні у війні, особливо в контексті інших зовнішніх і внутрішніх криз.

З 2014 року Росія використовує конфлікт в Україні на свою користь, підвищуючи або зменшуючи інтенсивність війни залежно від політичних розрахунків. Крім того, Москва регулярно накопичує військові підрозділи біля кордону з Україною для підтримки напруги в регіоні, політичного тиску на Україну та меседжу для США і ЄС про припинення втручання у регіон зі «своєї» сфери впливу.

Науковці з CSIS переконані, що Сполучені Штати та їхні європейські союзники й партнери мають серйозно поставитися до дій Москви, а метою Вашингтона має бути стримування російських операцій в Україні покаранням, а не запереченням. Захід має публічно й приватно повідомити Кремлю, що напад на Україну ініціює руйнівні санкції і поглибить політичну ізоляцію Росії. Крім того, Захід підтримає повстанський рух проти російських військ. Як казав про радянське вторгнення в Афганістан пакистанський розвідник Мохаммад Юсаф: «Смерть через тисячу порізів – це перевірена часом партизанська тактика проти великих регулярних сил. В Афганістані це був єдиний спосіб поставити радянського ведмедя на коліна». Росія може побачити, як історія повторюється, і що її спіткає та сама доля, якщо її регулярні сили вторгнуться в Україну.

Источник: szru.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Загрузка...
Декабрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович