25.01.2023 08:30
Просмотров: 247

Ще раз про різні Леопарди

Ще раз про різні Леопарди

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг та представник Держдепу Нед Прайс кажуть, що "питання" з Leopard вирішені, всі країни, які хочуть передати танки Україні, мають готувати їх до відправки та навчання екіпажів.

▶️ Wall Street Journal (https://www.wsj.com/articles/poland-formally-requests-german-permission-to-send-tanks-to-ukraine-11674558492)пише (https://www.wsj.com/articles/poland-formally-requests-german-permission-to-send-tanks-to-ukraine-11674558492), що адміністрація Байдена погодилася дати Україні Abrams аби тільки Шольц не вигадував "відмазок".

▶️ Про Abrams ще поговоримо. А поки розкажу трохи про відмінності між версіями Leopard, це важливо для розуміння перспектив війни проти Московії:

● Leopard 1 знімають з озброєння, а тому та ж Греція була б не проти скерувати свої п’ять сотень танків в Україні в обмін на нові. Таких машин було виготовлено понад 4,7 тис.

● Цей танк старий, але його декілька разів модернізували. В останній версії А5 він може ефективно протистояти радянським Т-64Б, Т-72Б, Т-72М1 і Т-80, що зараз на озброєнні русні. У цій версії є система управління вогнем Krupp-Atlas Electronik EMES 18 з тепловізором Carl Zeiss, лазерний далекомір, балістичний обчислювач, коліматор. Цілком робоча конячка.

● Leopard 2 – це основний бойовий танк багатьох країн НАТО. У світі є понад 3,6 тис. таких машин.

● Найпоширеніша версія – Leopard 2А4, - їх понад 2,1 тис. одиниць. Скоріше за все, її Україна отримуватиме. Танк має башту з пласкою вольфрамово-титановою бронею, повне цифрове керування вогнем з високою точністю ударів по рухомих цілях, комбіновану багатошарову броню, два кулемети, димові мортири, теплові датчики для пошуку прихованих цілей, інфрачервоний модуль.

● Модель 2А5 стоїть на озброєнні Польщі та Швеції. Має посилену лобову броню, покращений захист від осколків, повністю електрично керовану башту, окремий тепловізор для командира.

● Модель 2А6 цікава тим, що після установки нової гладкоствольної гармати L55 може стріляти сучасними 120-мм бронебійними опереними снарядами APFSDS-T DM53. Ця версія б’є на 1,6 км, далі за попередню версію і має значно кращі показники бронебійності. Окрім цього значно покращена оптика машини й система наведення вогню. Ця версія Leopard є у Португалії, Іспанії, Греції та Фінляндії, які готові надати нам танки.

● У німців, данців та угорців є на озброєнні найновіша версія Leopard 2А7. Її ми отримаємо лише за умови, що Данія буде у списку поставників. Тут модернізовані всі системи спостереження й управління, посилена модульна броня, є подвійна броня башти та передньої частини корпусу. Танк може стріляти програмованими осколково-фугасними боєприпасами, кулемет замінено на дистанційно керований бойовий модуль. Писк останньої моди.

▶️ Схоже, що ми отримаємо солянку з різних моделей танків Leopard, що трохи проблематично з точки зору підготовки екіпажів. Але ми не у ситуації, коли можемо перебирати. Кожен з танків буде абсолютно придатним для протидії російським танкам.

Віримо в ЗСУ та західних партнерів!

Джерело: https://t.me/orestokratiia/627

Фото: Bundeswehr-Fotos. originally posted to Flickr as Leopard 2 A5, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11586260

Новости портала «Весь Харьков»


Февраль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович