США попередили Грузію про наслідки ухвалення закону про "іноагентів": політика зміниться
У США застерегли уряд Грузії про те, що законопроєкт про "іноагентів", який може бути ухвалений вже днями, вплине на взаємовідносини між двома країнами. Якщо Грузія таки здійснить цей крок, що суперечить задекларованому раніше "західному курсу" країни, вона може зіштовхнутися не лише з погіршенням відносин зі США, а й з припиненням прямого державного фінансування, розширенням візових обмежень та запровадженням санкцій щодо окремих осіб.
Про це йдеться у листі двопартійної групи американських сенаторів. Про зміст документу, адресованого прем'єр-міністру Грузії Іраклію Кобахідзе, пише видання "Грузия Online".
Лист з найрізкішою заявою представників Сенату США за час незалежності Грузії, який 26 квітня було надіслано грузинському прем'єру, підписали 14 американських сенаторів. Вони застерегли представників влади Грузії: у разі ухвалення в країні законопроєкту про "іноагентів", внесення якого спровокувало масштабні протести серед жителів країни, домагатимуться зміни політики США щодо Грузії.
"Безпрецедентна нота стурбованості, спрямована 14 сенаторами до Кобахідзе, є найбільш різкою серед інших заяв, зафіксованих Сенатом. Сенатори закликають уряд Грузії відкликати закон, який ставить під загрозу відносини США та Грузії, а також підвищує ймовірність запровадження санкцій щодо окремих осіб, припинення прямого державного фінансування та розширення візових обмежень", – пише "Грузия Online"
Сенатори також відреагували на твердження керівної партії "Грузинська мрія" про те, що закон про "іноагентів" начебто аналогічний американському FARA, категорично заперечивши будь-яку схожість.
Сенатори запевнили, що продовжують підтримувати "прагнення грузинського народу, який голосно і ясно висловився на підтримку демократичного і європейського майбутнього, почутого всіма". Відносини між Грузією та США, додали вони, мають в основі взаємні інтереси та спільні цінності, й обидві країни зацікавлені у поглибленні цих відносин – однак їх доведеться поставити на паузу "до того часу, доки цей закон не буде скасовано".
Розгляд законопроєкту, який викликав масові протести у Грузії та загрожує західному курсу та євроінтеграції країни, можуть розглянути у другому читанні 29 квітня. Напередодні, 28 квітня, опозиція збирає своїх прихильників на масові акції проти цьго закону.
Джерело: news.obozrevatel.com