War&Sanctions: ГУР розширює набори даних щодо іранського БпЛА “shahed-107”, російських “оріон” і “фенікс”

ГУР МО України в розділі “Компоненти у зброї” оприлюднює оновлені дані щодо підприємств кооперації з виробництва БпЛА “оріон (https://war-sanctions.gur.gov.ua/components/companies?kc%5Bwid%5D=wgroup-291&kc%5Bsearch%5D=)”, а також іноземних компонентів зі складу іранського “shahed-107 (https://war-sanctions.gur.gov.ua/components?f%5Bsearch%5D=&f%5Bcountry_id%5D=&f%5Bmanufacturer_id%5D=&f%5Btitle_uk%5D=witem-5172&i%5Bmarking%5D=&f%5Bpd%5D=)” та російського БпЛА "фенікс (https://war-sanctions.gur.gov.ua/components?f%5Bsearch%5D=&f%5Bcountry_id%5D=&f%5Bmanufacturer_id%5D=&f%5Btitle_uk%5D=witem-5166&i%5Bmarking%5D=&f%5Bpd%5D=)".
“оріон” (він же “іноходєц”) — ударно-розвідувальний безпілотник, який виготовляється підсанкційною російською групою компаній “кронштадт” (https://war-sanctions.gur.gov.ua/sanctions/companies/168). ГУР вже публікувало (https://war-sanctions.gur.gov.ua/page-orion) його інтерактивну 3D-модель та перелік підприємств виробничої кооперації.
▪️Тепер до бази додано ще 19 компаній, що виготовляють компоненти протиобморожувальної та паливної систем, пілотажно-навігаційного обладнання, а також елементи радіоелектронного комплексу командно-інформаційної взаємодії. Таким чином, загальна кількість підприємств у базі, задіяних у виробництві БпЛА “оріон”, зросла до 70.
ГУР додає ще 30 електронних компонентів, ідентифікованих у застосованому противником іранському БпЛА “shahed-107” та гіростабілізованій оптико-електронній системі qir50tpro російського розвідувального безпілотника “фенікс”.
▪️Інтерактивну модель та компонентну базу “shahed-107” ГУР уже публікувало раніше (https://war-sanctions.gur.gov.ua/page-shahed-107). Нинішнє оновлення доповнює її ще 15 компонентами, виявленими в іншому зразку цього безпілотника, який використовував противник.
Нещодавні події на Близькому Сході демонструють, що озброєння, яке сьогодні росія застосовує проти України, становить загрозу терору та ударів по цивільній інфраструктурі й в інших регіонах світу. Публікація таких даних має на меті консолідацію міжнародних зусиль для протидії розповсюдженню та використанню подібних систем озброєння.
Джерело: gur.gov.ua



