01.06.2020 07:44
Просмотров: 233

Харківський поет В’ячеслав Чеш Омельченко презентував поетичну збірку (ФОТО)

Харківський поет В’ячеслав Чеш Омельченко презентував поетичну збірку (ФОТО)

Харківський поет став одним із переможців Обласної літературної премії ім. Тетяни Шамрай.

В’ячеслав Чеш Омельченко видав першу поетичну збірку «Синопсис». До книги увійшло 45 віршів, які автор писав із 2016 року, коли перейшов на українську мову і опанував певну пластичність, що необхідна для віршування.

Харківський поет В’ячеслав Чеш Омельченко презентував поетичну збірку (ФОТО)

«Моя книга називається “Синопсис” що, якщо згрубша, означає простий літопис, опис подій. Я припускаю, що головною мірою вона про час. Минуле й теперішнє, причиново-наслідкові зв’язки, фіксація плину часу і його ознак. Знаєте, у дитинстві, тоді, коли діти мріють бути трактористами чи космонавтами, я хотів стати синоптиком, знаходив перспективу стеження за хмарами, вітрами та зміною сезонів надзвичайно романтичною. Тому дуже цікаво, що збірка отримала саме цю назву. Якоюсь мірою я все ж здійснив цю мрію. Ну і не секрет, що мене заворожує час, історія, мінливе й незмінне», – так відгукується про мотиви своєї збірки В’ячеслав Чеш Омельченко.

Літературна премія ім. Тетяни Шамрай полягала у друкуванні книг та допомозі з їх редагуванням перед друком. Переможцями, окрім В’ячеслава, стали Людмила Іванець та Наталія Мар’єнко. Їх обирало широке журі «всліпу», бо прізвища авторів поданих збірок було приховано. Це некомерційний проєкт, тож у продажу книг з цього накладу не буде. Одну частину відправлять до бібліотек Харкова, іншу – авторам.

Харківський поет В’ячеслав Чеш Омельченко презентував поетичну збірку (ФОТО)

«Насправді я вельми радий дебюту саме тут, перш за все через “сліпе” оцінювання журі. Бо коштом мецената чи власним я мав можливість видатися і раніше, але хотілося безсторонньої книжки-визнання, і от саме таку тепер маю. Дуже хотів би подякувати редакторкам Ользі Тараненко та Антонині Тимченко. Саме над книгою як певною цілісністю я працював близько половини року, спочатку сформувавши рукопис конкурсної роботи, а потім, вже після перемоги на конкурсі, працював над структурою збірки та редагуванням текстів», – говорить автор збірки.

Через карантин презентація видання пройшла в режимі відео-конференції. До неї приєдналося близько 20 людей, у тому числі й інші переможці конкурсу. В онлайн-режимі зі вступним словом спочатку виступили організатори, а потім митці читали деякі вірші зі своїх збірок.

Источник: objectiv.tv

Автор: Атрем Листопад

Новости портала «Весь Харьков»


Загрузка...
Июль
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
 
Архив новостей

Юридическое обеспечение портала

Адвокат
СМОРОДИНСКИЙ
Виктор Семенович