24.09.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі
ВООЗ
Мета з вакцинації від коронавірусу не менше 10 % населення не буде досягнута в 50 країнах світу до кінця вересня, заявив генеральний директор ВООЗ Т. А. Гебрейесус на саміті з питань боротьби з пандемією в Женеві. Таку мету в організації поставили раніше, десята частина населення щеплена від коронавірусу майже в 90 % багатих країн.
ЄС
Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) розраховує на початку жовтня прийняти рішення про можливе застосування третьої дози вакцини від COVID-19 Pfizer-BioNTech. Це буде перше рішення регуляторного органу ЄС щодо так званої бустерної дози.
Болгарія
Влада Болгарії планує з 1 жовтня ввести систему обов'язкової перевірки туристів, що в'їжджають в країну, на наявність коронавірусу. Нововведення спрямоване скоротити кількість захворювань у цій країні, а також продемонструвати світовій спільноті намір Софії максимально протистояти розвитку коронавірусу на Балканах.
Італійська Республіка
Для допуску на витяги на гірськолижних курортах Італії в наступному сезоні вимагатимуть ковід-сертифікат, також частково обмежать дозволену кількість пасажирів. Такий протокол підписали представники галузі.
Аби скористатися підйомниками, потрібно буде надавати ковід-сертифікат. На витягах з відкритими сидіннями можна буде займати всі місця, у закритих кабінках – до 80 %.
Продаж квитків максимально переводиться в онлайн, щоб уникати черг. Також мають бути продумані шляхи пересування людей в зоні курорту, які б давали змогу уникати скупчень, і призначено персонал, який стежитиме за цим.
У місцях спільного користування та на підйомниках буде необхідно використовувати маску.
За розпорядженням Мінохоронздоров'я Італії вакциновані за кордоном щепленнями від коронавірусу, виробленими в різних країнах за ліцензією шведсько-британської компанії AstraZeneca, визнаються в Італії нарівні з препаратами, використовуваними в національній кампанії вакцинації. Ці щеплення, зроблені італійськими громадянами, які проживають в інших країнах, та іноземцями в рамках офіційних кампаній з вакцинації, дають право на отримання в Італії ковід-сертифіката. Свідоцтво про вакцинацію має містити основні дані про щепленого і дату щеплення із зазначенням найменування препарату і лота англійською, італійською, французькою, іспанською або німецькою мовами.
Португальська Республіка
Португалія скасує майже всі обмеження, зокрема дозволивши з 1 жовтня повну заповненість у ресторанах та культурних закладах, – заявив прем'єр-міністр Антоніо Коста. «Оскільки більшість обмежень, встановлених законом, зникне, ми переходимо до етапу, який ґрунтується на відповідальності кожного громадянина», –сказав Коста.
Серед небагатьох карантинних заходів, що залишаться чинними і після 1 жовтня, обов’язкове носіння масок у громадському транспорті, на великих публічних заходах, у будинках для літніх людей, лікарнях, торговельних центрах та гіпермаркетах.
Королівство Швеція
Міністр культури Швеції А. Лінд заявила, що з 29 вересня, коли будуть зняті обмеження, сертифікати вакцинації не потрібні будуть під час проведення будь-яких заходів.
Міністр охорони здоров'я і соціальних справ Швеції Л. Халленгрен підкреслила, що послаблення обмежень не поширюється на нещеплених громадян, яким, як і раніше, рекомендується дотримуватися соціальної дистанції і уникати великих заходів.
США
Федеральні Центри з контролю і профілактики захворювань США рекомендували до використання бустерні дози препарату компанії Pfizer після повної вакцинації від коронавірусу людей у віці 65 років і старше, а також осіб, схильних до значного ризику тяжкого перебігу захворювання.
Регулятор не підтримав застосування додаткових доз для вакцинації осіб у віці від 18 до 64, які через їхню діяльність особливо ризикують заразитися. Деякі члени групи вказали на складність втілення такої пропозиції.
Грузія
За неофіційними оцінками керівника Тбіліської інфекційної лікарні Т. Церцвадзе, зниження темпів вакцинації в країні є вкрай негативним явищем, оскільки в деяких вакцин закінчується термін придатності.
Республіка Молдова
З 1 жовтня набирають чинності нові обмеження, для червоних зон стає обов'язковим сертифікат COVID-19, який люди повинні будуть пред'являти на роботі, в ресторанах, у кінотеатрах, у театрах, на виставах, на приватних вечірках тощо.
Молдова за новими карантинними правилами вирішила не забороняти роботу кінотеатрів, театрів та концертних залів у районах, які за ситуацією з коронавірусом віднесли до «червоної зони». Зараз це – переважна частина країни. Таким культурним закладам у підсумку дозволили працювати з 50 % заповненості залів, хоча спочатку уряд розпорядився закрити їх. Не уточнюється, чи буде при цьому вимагатися ковід-сертифікат, як ішлося у попередніх розпорядженнях.
Водночас проводити концерти та фестивалі просто неба забороняється, заборонена також робота нічних клубів, розважальних парків, групові заняття у спортзалах.
Школи у «червоних зонах" не закриватимуть, але вищі навчальні заклади повинні перейти на дистанційну роботу.
Ресторани можуть продовжити працювати – за умови 50 % заповненості та вимоги ковід-сертифікату, що посвідчує щеплення, перенесену хворобу в останні 6 місяців, негативний тест або наявність антитіл.
Спортивні заходи не забороняють, зокрема й у приміщеннях, за умови до 50 % заповненості місць.
Аргентинська Республіка
Влада Аргентини готується повністю відкрити національні парки в жовтні 2021 року, поступово повертаючись до колишньої діяльності, паралізованої пандемією коронавірусу. За словами міністра навколишнього середовища та сталого розвитку Аргентини Хуана Кабанді, ведуться роботи з відкриття національних парків без будь-яких квот і пропускної здатності.
Республіка Індія
Індія висловила невдоволення через запроваджені Великою Британією карантинні обмеження для громадян Індії, які вакциновані «Covishield» і в’їжджають до Сполученого Королівства. Натомість, до осіб, які вакциновані «Covishield» і в’їжджають з країн «зеленого списку» (18 країн, зокрема Канада, Данія, держава Антігуа і Барбуда) карантинні обмеження не застосовуються.
Федеративна Демократична Республіка Непал
З метою пожвавлення туристичного сектора Непал відновив візову послугу для прибуття іноземних туристів, повністю вакцинованих від COVID-19. Іноземні туристи мають пройти антигенові тести після прибуття до Непалу, і будуть ізольовані, якщо у них позитивний тест.
У рекомендації щодо подорожей Міністерство культури, туризму та цивільної авіації Непалу заявило, що іноземні туристи зможуть отримувати візи для прибуття після пред’явлення документів, які підтверджують, що вони повністю щеплені проти коронавірусу принаймні за 14 днів до прибуття.
Японська Держава
Прем'єр-міністр Й. Суга заявив, що Японія передасть ще 30 млн доз вакцини від коронавірусної інфекції країнам, що розвиваються. Суга пообіцяв, що загальна кількість розподілених Японією вакцин становитиме 60 млн доз. Інші країни також отримають обладнання для зберігання і транспортування отриманих препаратів.
Источник: szru.gov.ua