Сегодня 06:10
Просмотров: 147

Несистемні українські укріплення допомагають росії просуватися вперед

Несистемні українські укріплення допомагають росії просуватися вперед

Автопереклад https://www.ft.com/content/18dd370b-e2cd-48c5-a182-4c21c5ae8870?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR19qjgrwniYQoQzreoNXJNGxq2H7uTR1lIEQGmu_o2W5xqXVFMWw5jaLEw_aem_E5kQCtGO8AwhOxmTQjFC_w

Україна намагається завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування росії, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля поки що затьмарюються затримками і відсутністю координації.

Цього року російські війська досягли найшвидших успіхів у східній частині Донецької області, просунувши лінію фронту на захід, подекуди до 15 км від кордону з сусідньою Дніпропетровською областю. Якщо солдати Володимира путіна перетнуть цю лінію, це стане першим проривом в новий український регіон з 2022 року і завдасть значного удару по військовим зусиллям Києва.

«Ситуація з фортифікаційними спорудами є ще одним фактором, що деморалізує війська», - сказав Дмитро Разумков, колишній союзник президента Володимира Зеленського, який зараз входить до складу парламентського комітету, що розслідує затримки і ймовірну корупцію в процесі будівництва оборонних споруд.

«Кошти розкидані по всіх регіонах, і кожен будує щось своє. Немає однієї людини, яка б відповідала за якість, за планування, за те, як і кому передаватимуться ці позиції, і хто буде їх контролювати», - сказав він.

Дніпропетровська область витратила $7,3 млн на фортифікаційні споруди з листопада 2023 року по листопад 2024 року, згідно із запитом на інформацію.

Але двоє чиновників, які беруть участь у будівництві в регіоні, сказали, що за ці гроші мало що можна показати, і що роботи набрали обертів лише близько двох місяців тому.

Репортер Financial Times, який минулого місяця відвідав райони Дніпропетровської області поблизу Донецька, побачив кілька підготовлених позицій і протитанковий рів, а також кілька позицій, які все ще перебувають на стадії будівництва або покинуті, недобудовані.

Нинішній напрямок російського наступу - навколо міст Курахове і Велика Новосілка та логістичного вузла Покровськ, звідки проходять три основні автомагістралі, що ведуть до Дніпропетровської області і самого міста Дніпро.

Якби російські війська увійшли до Дніпропетровська, це суттєво підірвало б військові зусилля Києва, оскільки в регіоні розташоване військове командування, сили підтримки армії, волонтери, виробники безпілотників і одна з найбільших груп населення за межами столиці.

Наприкінці листопада один чиновник повідомив FT, що російські війська увійшли до Великої Новосілки. За словами чиновника, ведеться будівництво укріплень, щоб не дати росії взяти під контроль трасу.

Минулого тижня речник східного командування Збройних сил України Назар Волошин заявив, що місто залишається під контролем України після того, як росіяни були відкинуті з його північних околиць.

Волошин додав, що хоча Велика Новосілка зараз є головною ціллю росії, розгорнуті сили не виглядають достатньо великими для наступу на Дніпропетровську та інші області.

Більшість оборонних ліній у Донецькій області, в тому числі навколо великих міст, були завершені наприкінці жовтня, повідомив FT відповідальний за будівництво укріплень у цьому регіоні.

Але все ще залишаються прогалини, які наражають на небезпеку Дніпропетровську область, за його словами, між Великою Новосілкою і Кураховим, а також Кураховим і Покровськом - де все ще будується друга лінія укріплень, а третя ще не з'явилася.

«Бойові дії роблять роботу будівельників неймовірно небезпечною, а напрямок обстрілів постійно змінюється», - кажуть вони. Робітники зазнали ударів безпілотників та артилерії, а їхню роботу сповільнюють важкі бронежилети, які вони змушені носити. «Якщо вони почнуть атакувати в напрямку Дніпропетровської області, ми матимемо загрозу з іншого напрямку».

Роб Лі, військовий аналітик, зазначив, що військово-інженерні війська росії вже давно мають перевагу в будівництві фортифікаційних споруд з більшою швидкістю і якістю, ніж в Україні.

Він додав, що після захоплення Вугледара, міста в Донецькій області, росія змогла швидко просунутися вперед, тому що Україна «явно не мала потужних оборонних споруд», що змусило українські війська відступити.

За словами Лі, російські укріплення включають бетонні лабіринти, а також добре побудовані оборонні позиції в лісосмугах, що дозволило росії зупинити український контрнаступ влітку 2023 року. Українським військам було б корисно «побудувати достатньо хороших (оборонних) позицій, на які війська могли б відступити», - сказав Лі, в тому числі в межах міст.

За його словами, проблема ще більше ускладнюється нестачею людських ресурсів в Україні. «Доки ця проблема загострюватиметься, (Україна) ризикує тим, що ... підрозділи не зможуть закрити прогалини».

Один піхотний командир, чия будівельна компанія будувала фортифікаційні споруди для армії до того, як він і його співробітники були мобілізовані, сказав, що оборонні лінії все ще залишаються низьким пріоритетом.

За час війни його підрозділ 32 рази передислоковувався, і щоразу йому доводилося будувати власні оборонні позиції і збирати гроші на це. Тим часом, друга і третя лінії часто будувалися без консультацій з військами, або в неправильному місці, або занадто далеко від першої лінії.

За словами командира, екологічне законодавство також створювало проблему, оскільки обмежувало кількість дерев, які можна було вирубувати. «росіяни рубають наші дерева наліво і направо, і ми не можемо використовувати їх для будівництва окопів!?»

«Ми бачили укріплення, які росіяни побудували на нашій землі. Якби ми зробили так само, ситуації під Покровськом не було б», - сказав він.

За словами Разумкова, будівництво фортифікаційних споруд спочатку затягувалося, оскільки в Адміністрації президента вважали, що у 2023 році Україна поверне собі значно більшу територію. Після того, як український контрнаступ провалився, у листопаді того ж року, відбулися подальші затримки через відсутність координації та деякі випадки корупції, додав він.

За словами представника парламентського комітету, правоохоронні органи України відкрили 30 кримінальних проваджень за фактами розкрадання коштів на загальну суму 483 млн. доларів США.

Станіслав Бунятов, командир штурмового батальйону, каже, що фортифікаційні споруди важливі також для забезпечення запасних позицій для виснаженої піхоти. «Бойовий потенціал піхотинця буде зведений до нуля, якщо йому доведеться витрачати сили на будівництво позицій вдень, особливо взимку», - сказав він.

В ідеалі, за словами Буніятова, фортифікаційними спорудами мала б опікуватися українська версія інженерного корпусу армії США, разом із централізованим інспекційним військовим органом, який міг би об'їжджати лінію фронту, щоб планувати і контролювати роботи.

Але українські інженерні підрозділи настільки виснажені, що відповідальність лягає на місцеву владу, яка використовує піхотні бригади як підрядників, з невеликою кількістю інженерів, які контролюють роботи на першій лінії оборони.

До того ж, багато військових інженерів були передислоковані для заповнення прогалин на лінії фронту, оскільки вони офіційно класифікуються як «тилові підрозділи».

Якби військових інженерів «не посилали на штурмові операції, а дозволили їм професійно виконувати свою роботу, копати окопи і готувати лінії і рубежі, щоб ми могли захищатися, тоді б все працювало», - сказав Буніятов. «Зараз система або не працює взагалі, або працює в незначній мірі».

Джерело: https://www.facebook.com/@yuurii.nikolov

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Сегодня 08:09    46
Декабрь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

  • Доставка води в Харкові avita.ua - енергія природи у кожному ковтку

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович