Історичний момент: сонячна та вітрова енергетика в ЄС вперше випередила викопне паливо
Євросоюз досягнув історичного моменту в енергетичній галузі - вперше відновлювані джерела енергії обігнали викопне паливо у виробництві електроенергії. Відповідного висновку дійшли фахівці аналітичного центру Ember, пише The Independent.
За підсумками січня-червня 2024 року вітрові турбіни та сонячні панелі забезпечили 30% електроенергії ЄС, тоді як частка викопного палива знизилася до 27%.
Аналітики вказують, що цей перехід став можливим завдяки цілеспрямованим зусиллям країн-членів ЄС щодо відмови від забруднюючих джерел енергії для досягнення кліматичних цілей. Попри зростання попиту на електроенергію, виробництво з викопного палива впало до історичного мінімуму в 343 терават-години (ТВт·год) порівняно з понад 500 ТВт·год у 2022 році.
Аналітик даних Ember Кріс Росслоу назвав це "історичним зрушенням", яке відбувається швидкими темпами.
"Якщо держави-члени ЄС зможуть зберегти темпи розвитку вітрової та сонячної енергетики, то свобода від залежності від викопної енергії, дійсно стане реальністю", - додав він.
На сьогодні 13 країн-членів ЄС виробляють більше електроенергії з сонячної та вітрової енергії, ніж з викопного палива, а деякі країни задовольняють понад 50% свого попиту на електроенергію за рахунок відновлюваних джерел.
Видання також наводить дані дослідження Ексетерського університету та Лондонського університетського коледжу. У ньому науковці прогнозують, що сонячна енергетика стане основним джерелом енергії у світі до 2050 року.
Джерело: weukraine.tv