Вартість "автоцивілки" з нового року може суттєво зрости
З 1 січня 2025 року в Україні змінюються правила обов’язкового автострахування. Зокрема, розміри страхових виплат поступово збільшуватимуться до європейського рівня, що і підсумку може призвести до подорожчання "автоцивілки".
Кінцева вартість залежатиме від низки інших чинників, зокрема конкуренції, андеррайтингової політики страховиків (оцінка ризиків), стратегії розвитку, аналізу збитковості, сегментації клієнтів за ризиковими ознаками та загальної ринкової ситуації в країні.
Генеральний директор МТСБУ (Моторно-транспортне страхове бюро України) Олександр Берназюк припускає, що зважаючи на всі фактори, вартість "автоцивілки" може зрости на 50-70%. В цілому на ринку прогнозуються зростання у 2-2,5 раза середньої вартості.
Якщо для авто з невеликим об’ємом двигуна, з місцем реєстрації у Києві нині купити "автоцивілку" можна приблизно за 2,2 тис. грн, то з прогнозованим підвищенням її вартість становитиме 4,4 тис. – 5,5 тис. грн.
Придбати "автоцивілку" наразі можна за нижчими цінами, однак як вказувалось вище, виплати за нею у випадку ДТП будуть меншими. Тому в страховій компанії ARX рекомендують подбати про додаткове розширення відповідальності на суму покриття від 500 тис. грн до 4 млн грн для відшкодування потерпілій стороні зносу та збитків.
Тим не менш, з новим законом залишаться пільги на "автоцивілку" для певних категорій громадян: для учасників бойових дій, учасників Революції Гідності, осіб з інвалідністю 1-2 груп. Вони матимуть знижку 50% від вартості страхового полісу.
Водій може отримати знижку лише на одне авто, яке є в його власності (тобто, попросити знайомого УБД купити поліс "не пільговику" не вийде) та не використовується в комерційних цілях, наприклад, як таксі.
Більше про зміни в обов’язковому автострахуванні, читайте у матеріалі ЕП: "Більші страхові суми, вищі ціни та пряме врегулювання: як зміняться умови "автоцивілки" в Україні".
Нагадаємо:
Верховна Рада 21 травня схвалила євроінтеграційний законопроєкт №8300 про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів.
Джерело: epravda.com.ua