Уряд створить Єдиний соціальний реєстр, де зберуть всі дані про отримувачів державної соціальної допомоги
В єдиному соціальному реєстрі, який планує створити Уряд в рамках створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери, зберуть інформацію про всіх отримувачів соціальної допомоги, яку надає держава.
Відповідний законопроєкт, про створення Єдиної інформаційної системи соціальної сфери Уряд затвердив у пʼятницю 21 червня, написав в телеграм-каналі прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Законопроєкт, за його словами, буде визначати правові засади роботи такої системи, яка є основою для надання соціальної підтримки в Україні. Проєкт закону «Про Єдину інформаційну систему соціальної сфери» був розроблений Мінсоцполітики із залученням міжнародних експертів.
Єдина інформаційна система націлена на те, щоб обʼєднати всі дані з обособлених реєстрів в єдину базу. Це дозволить зменшити час на збір довідок або візити до установ людям, які потребують соціальної підтримки. За державною соціальною допомогою можна буде звернутися в будь-якій точці України онлайн або особисто, а завдяки обмінам з іншими реєстрами такий запит буде оперативно опрацьований.
Як повідомив премʼєр-міністр, Уряд створить Єдиний соціальний реєстр, який міститиме різні бази даних та інформацію про отримувачів усіх видів соціальної допомоги, яку надає держава.
«Це дозволить нам більш адресно підтримувати наших громадян, які цього дійсно потребують, та підвищить ефективність використання бюджетних коштів», — зазначив Шмигаль.
За словами Костянтина Кошеленка, заступника Міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Єдиний соціальний реєстр є ключовим елементом ЄІССС. Інформація у ньому збирається тільки про осіб, які потребують соціальної підтримки.
Наразі, держспеціалісти на місцях, щоб опрацювати звернення та надати соціальну підтримку, користуються різними програмами, які створили ще 20-ть, а то і більше років тому. «Це не вирішує нових викликів, які щоразу постають перед нами. Саме тому соціальній сфері потрібна сучасна система, що буде накопичувати, зберігати та автоматично обробляти всю інформацію. Без прийняття парламентом закону про ЄІССС система соціальної підтримки ризикує залишитися роздрібненою і фрагментованою, тож розраховуємо на підтримку депутатів», — сказала Міністр соціальної політики Оксана Жолнович.
Також урядовці впевнені, що прийняття закону допоможе прозоро адмініструвати усі видатки на соціальну підтримку. Зараз вони сягають 470 млрд грн. Крім того, що система повинна підвищити ефективність і комплексність соціальної підтримки, вона допоможе мінімізувати корупційну складову на місцевому рівні та посилити захист персональних даних.
Джерело: dev.ua