Шольц нарешті вакцинувався від синдрому Меркель. Де-факто, він стає лідером ЄС
Сьогодні саме канцлер Німеччини Олаф Шольц визначає політичний темпоритм Брюсселя. Йдеться не лише про допомогу Україні, але й підготовку до [очікуваного] другого пришестя Дональда Трампа.
▶ ️Свого часу я вигадав термін «валяти Шольца», — заперечувати очевидне, пручатися, а потім все одно робити. Та цей вираз не пасує до нинішніх політичних манер Берліна. Взяти хоча б ту завзятість, з якою бундесканцлер вписався за Україну.
● Шольц мʼяко виставив Орбана за двері під час голосування про початок перемовин з Україною про вступ до ЄС. Це дозволило уникнути вето Угорщини.
● Саме канцлер пообіцяв, що Україна обов'язково отримає €50 млрд допомоги, на які Угорщина, знову ж таки, наклала вето. «У нас є інші можливості допомогти Україні», — сказав глава німецького уряду.
● Німеччина [наразі] не погодилась поставити нам Taurus, але натомість передала два комплекси Patriot, що не менш круто.
● Керівна коаліція ФРН вирішила подвоїти військову допомогу Україні, сума складатиме €8 млрд.
▶ ️За політичну трансформацію Шольца ми повинні завдячувати Трампові з путіним, які зробили йому щеплення від т.зв. синдрому Меркель: бажання будь-яку проблему пересидіти на своїй політичній дупі, задобрюючи при цьому кремль. Тепер Шольцові доводиться прораховувати, чи зможе він переозброїти бундесвер до часу очікуваного нападу московитів на НАТО.
● За даними німецьких розвідслужб, московії знадобиться 6-10 р, щоб відновити свою армію до спроможності атакувати НАТО. Відлік почнеться з моменту припинення інтенсивних бойових дій в Україні, Німеччина - одна з першочергових цілей.
● Трамп в разі перемоги обіцяє влаштувати економічну війну ЄС, зблизитися з бункерним і грюкнути дверима НАТО.
● А тут ще російські гроші намагаються хакнути європейську демократію, і в Нідерландах, слідом за Угорщиною та Словаччиною й іншими державами до влади прийшли проросійські радикали.
▶ ️Політичний Берлін першим зі Старого Світу зрозумів, що пошуки миру з путіним, — це найкоротший шлях до поразки. Тому ФРН збільшує військовий бюджет, нарощує допомогу Україні та ставить аналогічні задачі партнерам.
● У німецькій політиці тривають дискусії не про мир чи війну, а про глибину воєнного результату. Міністр закордонних справ Бербок, крім повернення українських кордонів у формат 1991 р, говорить і про покарання росії - тобто, відшкодування нею всіх збитків в ході війни. Шольц ліберальніший: він каже про повернення Києву всіх територій та поступове виведення московитів з-під санкцій.
«Наша мета очевидна - у росії не повинно вдатися посувати кордони з застосуванням сили», — канцлер ФРН Шольц.
▶ ️Для Європи "вакцинований" Шольц — це зміцнення Німеччини як лідера ЄС. Фактично, це відповідь на запитання, чи є у Євроспільноти план Б, — на випадок перемоги Трампа. Схоже, цей план зʼявляється.
Джерело: https://t.me/orestokratiia/919