Міноборони запустило проєкт «Залізний полігон» для безкоштовного тестування зброї
Міністерство оборони України у співпраці з Міністерством стратегічних галузей промисловості та Генеральним Штабом ЗСУ запустили проєкт «Залізний полігон».
Про це інформує Міністерство оборони України.
У відомстві зазначається, що це безоплатна послуга, яка надає українським виробникам озброєння і військової техніки можливість безкоштовно проводити тестування своїх виробів ще на етапі проєктування.
Завдяки цьому процесу виробники зможуть отримувати оперативний зворотний зв’язок, оптимізувати розробку та пришвидшити постачання озброєння та техніки на фронт.
Основною метою «Залізного полігону» є забезпечення виробників можливістю протестувати свої вироби в реальних умовах та оцінити їхню ефективність за допомогою військових науково-дослідних інститутів.
Насамперед це дозволить зосередитися на створенні того, що дійсно потрібно Збройним силам для досягнення ефективності в бойових умовах, зазначив заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк.
«Цей проєкт є важливим етапом розвитку українського ВПК, оскільки дозволяє виробникам зброї та техніки значно скоротити час на тестування і доведення своїх виробів до стандартів, необхідних для реальних бойових дій. Це не просто можливість для випробувань — це стратегічний підхід до забезпечення Сил оборони саме тим озброєнням, яке потрібне вже зараз і сьогодні, а не потенційно у майбутньому», — пояснив Іван Гаврилюк.
У рамках проєкту виробникам озброєння нададуть професійну експертизу, підтримку під час тестувань, консультації військових експертів та допоможуть напрацювати методологію випробувань.
«Ми забезпечуємо полігон, відкритий для виробників, щоб вони працювали не над тим, що може бути корисним лише потенційно, а й над тим, що дійсно потрібне війську, та отримували зворотний звʼязок ще на етапі проєктування», — розповіла заступниця міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздяр.
Проєкт пропонує доступ до полігонів, обладнаних усім необхідним для випробувань різних типів військових виробів.
Для участі у тестуваннях виробникам необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням.
За результатами тестувань учасники отримають офіційний протокол та висновки від Центрального воєнно-наукового управління Генерального Штабу ЗСУ або Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації ОВТ.
Джерело: armyinform.com.ua