Плани українських біженців у Німеччині та Нідерландах показує дослідження міграційної платформи EWL
Нові соцопитування показують, що українські біженці здебільшого вже успішно інтегрувалися за кордоном і вже менша частина бачить майбутнього своїх дітей в Україні. Багато дітей продовжують навчання в двох системах освіти – українській та місцевій.Але більшість планує залишатися.
Німеччина надала тимчасовий захист понад 1,2 млн втікачів від війни в Україні, Нідерланди – понад 118 тис. людей.
З'ясувалося, що більше половини українських громадян у Німеччині (57%) бачать майбутнє своїх дітей у цій країні, тоді як 39% – в Україні. У Нідерландах ситуація протилежна – більше половини (60%) бачать майбутнє своїх дітей в Україні та лише 29% – у поточній країні проживання. Але кількість українців у Німеччині незрівнянно більша, ніж у Нідерландах.
Половина опитаних українців у Німеччині (51%) та Нідерландах (50%) повідомили, що приїхали з дітьми до 18 років. В обох країнах з однією дитиною перебувають третина респондентів (33%). Середній вік наймолодшої дитини в Німеччині – 8 років, у Нідерландах – 9 років.
У Німеччині вже знайшли роботу або проходять підготовчі курси для працевлаштування 67% громадян України, свідчать дані EWL. Водночас за офіційною німецькою статистикою, минулого року рівень зайнятості серед українських біженців складав близько 20%. У Нідерландах 61% громадян України декларують, що мають роботу.
У середньому в Німеччині українці заробляють 1334 євро на місяць ("чистими"), у Нідерландах середня зарплата українців становить 1104 євро на місяць.
40% респондентів у Німеччині повідомили, що їхні родичі не планують до них переїжджати. Ствердно відповіли лише 27% опитаних. У Нідерландах 62% українців відповіли, що їхні родичі до них не переїдуть. Про готовність родичів переїхати до цієї країни розповіли 26% респондентів.
Джерело: https://t.me/BerezaJuice/46097