Посли G7 застерегли Україну від саботажу реформи
Податковий комітет Верховної Ради слідом за фінансовим підтримав законопроєкт про реформу БЕБ без урахування позиції експертів і бізнесу. Посли G7 застерегли від саботажу реформи.
Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що урядовий законопроєкт №10439 підтримали 22 члени комітету, тоді як альтернативний № 10439-2, який погодив бізнес, рекомендували відхилити.
Європейська бізнес асоціація та низка інших організацій виступили проти законопроєкту, вказавши на такі недоліки:
● недосконалі засади формування конкурсної комісії для обрання керівника БЕБ;
● відсутність вимог щодо невідкладної переатестації працівників БЕБ;
● відсутність положень щодо аналітичного спрямування в роботі оновленого БЕБ.
Проти законопроєкту також виступили посли країн G7, про що вони повідомили спікера ВР Руслана Стефанчука, прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, керівника ОПУ Андрія Єрмака та інших, пише "ЄП".
Посли "Сімки" наголошують, що реформа БЕБ повинна містити чотири ключові положення:
● відкритий і прозорий конкурс на посаду керівника;
● незалежний аудит діяльності БЕБ через один і три роки після його призначення;
● можливість звільнення директора БЕБ лише на підставі висновків аудиту;
● переатестація всіх працівників БЕБ і призначення нових протягом року після призначення нового директора за прозорою процедурою.
"Ухвалення будь-якого законопроєкту без цих елементів негативно вплине на фіскальну стабільність країни та виконання умов програми МВФ і європейської інтеграції", — йдеться в листі послів.
Центр протидії корупції повідомляє, що законопроєкт все ж планують винести у зал до кінця тижня. Для імітації того, що комітет "врахував" думку бізнесу, паралельно погодили законопроєкт №10088-1.
Під час слухань у комітеті міністр юстиції Денис Малюська захищав законопроєкт, а також запропонував, щоб замість переатестації співробітників новий керівник БЕБ бронював від мобілізації "хороших" співробітників і не бронював недобросовісних.
Джерело: https://t.me/znua_live/135426