Майже 80% опитаних українців вважають, що після деокупації Донбасу і Криму там має працювати міжнародна тимчасова адміністрація — "Рейтинг"
Її запровадження підтримують 76% респондентів, протилежну думку мають 20%.
Ще близько 20% готові підтримати запровадження перехідної адміністрації під егідою ООН; надання звільненим територіям розширених економ.повноважень.
Більше 90% респондентів вважає, що Україна має спільне майбутнє з мешканцями територій, окупованих у 2022 році. 83% опитаних вбачають спільне майбутнє з мешканцями територій, окупованих у 2014 році.
На думку більшості респондентів, держава повинна вже зараз реалізовувати заходи для підтримки та налагодження зв’язку з людьми в окупації.
47% вважає, що такі ініціативи мають бути спрямовані на тих, хто підтримує Україну, 40% — на всіх, хто лишився в окупації. Ще 11% респондентів вважають такі заходи непотрібними.
Серед заходів підтримки опитані називають:
● соціальні та пенсійні виплати і трансляцію українських каналів (по 40%);
● сприяння в переміщенні людей з окупованих територій (33%);
● визнання отриманих в окупації документів та організацію безпечного доступу до державних послуг (30%);
● програми залучення молоді з окупованих територій (23%).
Понад половина опитаних (54%) вважають, що не варто застосовувати до таких громадян обмеження в правах, зокрема, право голосувати, ще 43% мають протилежну думку.
Крім того, 83% опитаних вважають потрібним національне обговорення про формат спільного майбутнього, після звільнення окупованих територій (не згодні з ними 14%).
Якщо 48% респондентів вважають, що починати обговорення потрібно після закінчення війни, то 32% — що час робити це зараз.
Головними драйверами діалогу українці бачать самих громадян (51%) та місцеві органи влади (33%).
Джерело: https://t.me/znua_live/139533