росіяни можуть готувати наступ на Харківську та Сумську області, але у них недостатньо сил - ГУР
росіяни можуть готувати наступ на Харківську та Сумську області, але у них недостатньо сил, щоб захопити велике місто, — представник ГУР Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Economist.
Головне з інтерв'ю:
● росія готує наступ на північному сході. Основний поштовх розпочнеться наприкінці травня або на початку червня.
● ворог загалом має 514 000 сухопутних військ, задіяних у війні в Україні. Водночас, за даними ГУР, російське північне угруповання, яке базується на кордоні з Харковом, наразі налічує 35 000 військовослужбовців, але має намір збільшитися до 50 000-70 000 військових. росія також створює дивізію резервів (від 15 000 до 20 000), яку може додати до основних сил.
● навіть з урахуванням вищесказаного, ресурсу окупантів недостатньо, щоб захопити велике місто, як Суми чи Харків.
● росіяни прорвала першу лінію оборони ЗСУ в районі Очеретино і зуміли створити там плацдарм площею близько 25 км кв. Українські війська частково стабілізували ситуацію, але зараз окупаційна армія, на відміну від 2022 року, діє значно більш злагоджено.
● Часів Яр, який є ключовим містом для подальших наступальних дій росіян на Донеччині, з часом може не встояти, як і Авдіївка. Звісно, не сьогодні й не завтра, але все залежатиме від постачань нам зброї.
● рф спробує використати проти України "тришаровий" план дестабілізації і травень у цьому плані стане ключовим.
По-перше, ворог намагатиметься максимально використати час, поки ЗСУ отримають допомогу від США.
По-друге, Кремль здійснюватиме масовані інформаційні атаки, щоб зірвати мобілізацію в Україні, а також дискредитувати Володимира Зеленського, термін повноважень якого на посаді президента завершується 20 травня. І хоча у Конституції України чітко вказано, що вибори під час дії воєнного стану проводити не можна, росіяни використають цей момент для власної вигоди.
По-третє, росіяни намагатимуться ізолювати Україну на міжнародній арені.
● рф, як і раніше, ставить за мету повне захоплення Донецької та Луганської областей. Кремль віддав наказ окупувати хоча б що-небудь до 9 травня, або до візиту путіна в Пекін через тиждень після цього.
● Я не бачу способу для України виграти цю війну лише на полі бою. Навіть якщо ми зможемо відтіснити російські війська до кордонів, це не закінчить війну. Такі війни можуть закінчитися лише домовленостями.
● Наразі обидві сторони намагаються зайняти найвигіднішу позицію перед потенційними переговорами. Але змістовні переговори можуть розпочатися не раніше другої половини 2025 року. До того часу рф зіткнеться з серйозними "зустрічними вітрами". Військові виробничі потужності рф розширилися, але досягнуть максимуму на початку 2026 року через нестачу матеріалів та інженерів. Обидві сторони можуть врешті-решт зіткнутися з нестачею зброї.
● Якщо європейські сусіди України не знайдуть шляхів подальшого збільшення оборонного виробництва, щоб допомогти Україні, вони теж зрештою опиняться під прицілом росії.
Стаття 5 Договору колективної оборони НАТО і навіть присутності військ Альянсу в країнах, що межують з Україною може виявитися малозначущою на практиці. Під найбільшим ризиком країни Балтії.
● Хоробрість і жертовність України дали Європі багаторічну фору, усунувши безпосередню загрозу з боку рф щонайменше на десятиліття. Питання полягає в тому, чи віддячить Європа за це. Ми будемо продовжувати боротися. У нас немає вибору. Ми хочемо жити. Але результат війни залежить не лише від нас.
Джерело: https://t.me/znua_live/146517