10.06.2024 06:18
Просмотров: 389

У Гостомелі й Бучі росіяни діяли, як щури, ― Шаман

У Гостомелі й Бучі росіяни діяли, як щури, ― Шаман

У Гостомелі й Бучі росіяни діяли, як щури, ― ШаманВін говорить про знищення московитів із пристрастю художника впереміш із притаманним людині, що вижила, чорним гумором.

Йдеться про 30-річного воїна ГУР МО України родом з Донбасу із позивним “Шаман”.

Шаман ― ще один учасник місії у Кабулі, чий бойовий шлях під час вторгнення росії описано у великому матеріалі канадського видання The Globe & Mail про Воєнну розвідку України.

Команду оперативників, яка діяла в Афганістані влітку 2021 року, Шаман називає “людьми, які не знали страху і були готові йти куди завгодно”.

У лютому 2022 року усі вони зустрічали російських окупантів вогнем на різних точках фронту ― на Київщині, Харківщині та на Донбасі.

За день до початку вторгнення москви Шаман зібрав групу з 12 найміцніших бійців, яких знав, і роздав нашивки зі стилізованим білим черепом на чорному тлі. Без жодної гучної церемонії був створений підрозділ, який пізніше стане відомим як “Шаманбат”.

За наказом Кирила Буданова спецпризначенці відправились до Гостомельського аеродрому ― місця, яке росіяни планували захопити та накопичити там танки й іншу бронетехніку для атаки на Київ.

На світанку 24 лютого бійці Шамана пересвідчились, що здобуті ГУР МОУ через подвійного агента дані щодо Гостомеля були достовірними. Коли спецпризначенці Воєнної розвідки України побачили росіян ― відкрили вогонь на ураження.

Після деокупації населених пунктів на півночі Київщини у березні 2022 року світ мав змогу вкотре пересвідчитись у жахливій сутності росії ― закатовані до смерті українці, спалені автомобілі, тіла вбитих цивільних шокували усіх.

“Реакція росіян у Гостомелі та Бучі була продиктована їхнім страхом. Це була реакція загнаного у кут щура, який не мав контролю чи влади. Це був просто хаос, і вони завдавали максимальних збитків, просто вбивали всіх навколо”, ― розказав Шаман.

Також він описав участь в операції зі звільнення Зміїного, для проведення якої “Кабульська Дев’ятка” зібралась знову.

Перший штурм острова 8 травня 2022 року, коли група спецпризначенців ГУР МО України на гелікоптерах дісталась острова, стала одним із найскладніших завдань. Тоді розвідники зазнали втрат і змушені були відступити.

У тому бою ворожа куля пролетіла біля голови Шамана, зачепила його праве вухо й пошкодила шолом.

”Бог врятував моє життя”, ― сказав Шаман.

Невдовзі острів Зміїний таки вдалось звільнити, після чого учасники “Кабульської Дев’ятки” вирушили зі своїми побратимами на нові бойові завдання ― зупиняти росіян, які активно наступали на сході України.

Джерело: gur.gov.ua

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Сегодня 10:41    148
Июнь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович