Західні санкції не змогли підірвати російське виробництво зброї
москва навіть змогла наростити виробництво артилерійських снарядів, крилатих ракет, балістичних ракет і безпілотників для підтримки своєї війни проти України — NBC News із посиланням на звіт Королівського інституту об'єднаних збройних сил.
Західні уряди надто обережно приймають рішення і затримують обмін розвідувальною інформацією між західними союзниками, йдеться в доповіді.
У 2021 році, до вторгнення російських військ, москва виробляла 56 крилатих ракет Х-101 на рік. До минулого року вона виготовила 460 крилатих ракет.
російський запас балістичних ракет "Іскандер" також різко збільшився — з приблизно 50 до вторгнення до 180.
У виробництві боєприпасів для ракет і безпілотників росія залежить від мікроелектроніки, що імпортується з-за кордону, але американські та європейські заходи не змогли заблокувати доступ москви до цих електронних компонентів.
"Таким чином, незважаючи на старанні зусилля багатьох державних службовців, підкріплені політичною волею підірвати російське військово-промислове виробництво, це мало що дало", — наголошують у звіті.
Автори доповіді стверджують, що США та їхні союзники все ще можуть припинити постачання або непомірно підвищити вартість електронних компонентів, верстатів і сировини, необхідних для виробництва зброї в росії.
Для того, щоб санкції були дієвими, уряди повинні швидко обмінюватися відповідними розвідувальними даними, в тому числі секретною інформацією, щоб забезпечити своєчасне застосування заходів експортного контролю або дій. Західні уряди повинні сформувати "центр злиття розвідданих", який міг би створити "загальновизнану картину цілей російської оборонної промисловості".
У виробничому процесі є "багато етапів, на яких втручання, як відкрите, так і приховане, може спричинити затримку, погіршення якості або серйозне збільшення вартості російського виробництва озброєнь", — йдеться в доповіді.
Джерело: https://t.me/znua_live/154694