12.06.2024 07:19
Просмотров: 241

Алгоритм миру в Україні відчутно глобалізується: що криється за новою стратегією ЄС та Києва

Алгоритм миру в Україні відчутно глобалізується: що криється за новою стратегією ЄС та Києва

«Цивілізований Захід» не впорався із задачею вгамувати путіна самотужки; під розв'язання цієї задачі залучаються держави Глобального Півдня.

▶ ️Скликаний Україною на 15-16 червня Саміт миру радикально змінює порядок денний. Замість раніше оприлюднених «10 пунктів плану Зеленського» обговорюватимуться лише 3. Це зроблено для досягнення політичної одностайності рішень усіх учасників форуму.

● Японська NHK оприлюднила проєкт спільної заяви саміту, в якому прописано три базові пункти згаданого плану: безпека атомних електростанцій, продовольча безпека та обмін полонених плюс повернення дітей, депортованих у росію. У документі не згадується виведення військ та відновлення територіальної цілісності України.

● Дипломатичні джерела, на які покликаються міжнародні медіа, пояснюють такі поступки пошуком одностайності серед учасників саміту, зокрема — представників деяких країн Азії та Близького Сходу, політичні інтереси яких балансують між підтримкою ЄС та рф.

● Ще декілька місяців західні дипломати ламали голови над тим, як переформулювати мирний план Зеленського, аби переконати Глобальний Південь до співпраці: мовляв, ніхто не буде виступати проти гуманітарних ініціатив.

▶ ️Схід, схоже, відіграватиме зовсім не декоративну роль у приборкуванні путінської агресії.

● Прикметно, що розкішний швейцарський курорт Бюргеншток, де відбуватиметься мирний саміт, є власністю суверенного фонду Катара. Схоже, що локацію обрано не випадково. Як показово і те, що ЄС прагне організувати восени мирну конференцію щодо України в Саудівській Аравії, (https://t.me/orestokratiia/971) — Bloomberg з посиланням на джерела. Вона має бути за участю росії та Китаю.

● Логічно припустити, що саудити та Катар узгоджують свою європейську політику з Китаєм, якому дедалі важче контролювати кремль. Підтвердженням цього є істерика російських пропагандистів, котрі раптом заговорили про "китайський план із захоплення світу": «Поки рф бореться з колективним Заходом, ніхто інший, як Китай, незабаром "може стати проблемою"; "Союз із Китаєм – це утопія. Китай ще ті націоналісти, для яких Піднебесна понад усе, а решта світу – це лише інструмент досягнення своїх цілей. І не зрозуміло, хто в перспективі для нас небезпечніший — США чи Китай», — ось типові заголовки останніх днів.

● рф намагається зірвати саміт, про що офіційно заявила влада Швейцарії. Йдеться про застосування всього традиційного інвентарю кремля: від кібератак до погроз. Попри це, до Бюргенштока збирається чимало лідерів держав з «російської орбіти впливу».

Теоретично саміт із його трьома пунктами може стати першим кроком, перш ніж світ перейде до обговорення значно складніших питань: кордону, репарацій, спеціального трибуналу. Мета полягає в тому, щоб отримати результат, який можна позначати як «мирний план Зеленського». Схоже, це працює. Про інші мирні плани вже майже ніхто не говорить. «Українці витіснили всіх своєю активністю», — говорить один із європейських дипломатів, — Der Spiegel.

Джерело: https://t.me/orestokratiia/973

Новости портала «Весь Харьков»


Читайте ещё:

Июнь
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
Архив новостей

Ми рекомендуємо

  • Рощинская — доставка воды в Харькове на сайте vodar.in.ua.

Юридичне забезпечення порталу

Адвокат
СМОРОДИНСЬКИЙ
Віктор Семенович