Крим та міжнародне співробітництво
Перше, і головне, що необхідно донести до кожного, хто може чути, це те, що Крим є невід'ємною частиною України, а міжнародне співробітництво є тим основним чинником, що сприятиме його звільненню. Без звільнення Криму, не тільки інших територій України, ніяких розмов про цілісність нашої країни не може бути й мови.
Останні події, пов'язані з окупацією Криму, знову звернули увагу на важливість міжнародного співробітництва для поновлення територіальної цілісності України. Одним із центральних майданчиків, який об'єднує зусилля держав у цьому напрямку, є «Кримська платформа». У нещодавньому інтерв'ю перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял підкреслив, що платформа залишатиметься актуальною навіть після деокупації Криму, оскільки допоможе вирішити подальші питання реінтеграції півострова.
Заснована в 2021 році, «Кримська платформа» стала ініціативою, покликаною об'єднати міжнародну спільноту в зусиллях щодо повернення Криму до складу України (хоч і не всіх це влаштовує. Заяву Сальвіні, про право скаженого заболоття на анексію та заклики про зняття санкцій з цих скажених, ніхто не забув).
Наріман Джелял акцентує увагу на тому, що без активної участі міжнародних партнерів деокупація була б значно складнішою. Ситуація на півострові після окупації характеризується репресіями, порушенням прав людини, особливо кримських татар, та мілітаризацією, що загрожує регіональній безпеці. З огляду на це, Кримська платформа виступає потужним механізмом для підвищення уваги міжнародної спільноти до проблем півострова.
Міжнародна підтримка відіграє вирішальну роль у процесі відновлення суверенітету України над Кримом. Джелял зазначив, що, окрім військових і дипломатичних заходів, важливим фактором є санкційна політика, яка чинить тиск на росію. Зокрема, платформа допомагає координувати зусилля різних країн для подальшого посилення санкцій та спонукання дурного сусіда до деокупації. Міжнародне співробітництво забезпечує не лише політичну та дипломатичну підтримку, а й створює механізми для захисту прав жителів Криму, зокрема кримських татар, які зазнають репресій на окупованій території.
Після звільнення півострова, як зазначив Наріман Джелял, Кримська платформа продовжить відігравати важливу роль у реінтеграції Криму в Україну. Вирішення питань повоєнного відновлення, гарантування безпеки та відновлення прав кримських татар — це лише частина викликів, які вимагатимуть координації зусиль на міжнародному рівні. І, так, як би це не виглядало, але і фільтрація також має відбутися. Можливо, Кримська платформа перетвориться на майданчик для обговорення та підтримки економічного та соціального відновлення регіону. А після присутності росіян, які все та скрізь перетворюють на лайно та руїни, відновлювати багато чого доведеться.
Джерело: https://t.me/black_slipper/24661