Законопроект про основи соціальної захищеності дітей
У Раді на голосування у другому читанні очікує законопроект про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабного вторгнення рф, але його прийняття може залишити частину дітей без соціального захисту, — голова правління "Українська мережа за права дитини" Дар’я Касьянова.
У громадській спілці наголосили, що нині не надано фінансових та економічних обґрунтувань реалізації ініціативи в рамках законопроекту №9042-1.
Касьянова наголосила, що у нинішньому вигляді прийняття закону не зможе забезпечити усіх постраждалих дітей соціальними та реабілітаційними послугами, медичною та психологічною допомогою, педагогічною реабілітацією, послугами з оздоровлення та відпочинку, матеріальною підтримкою. У найкращому випадку діти зможуть отримати все це в обмеженому обсязі.
УМПД звернулася з пропозиціями до Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.
У спілці зазначили, що це дуже потрібний закон, однак він потребує доопрацювань, оскільки зараз суперечить національному законодавству та правовим стандартам у сфері захисту прав дитини Конвенції ООН про права дитини.
"Його ухвалення може призвести до завантаженості судів і державної виконавчої служби, разом з тим заплановані покращення для дітей реалізовані не будуть. Громадська спілка “Українська мережа за права дитини” підтримує будь-яку ідею, спрямовану на посилення захисту прав дитини, однак така ідея повинна мати реальний, а не декларативний характер", — йдеться у зверненні.
У тексті листа до профільних Комітетів ВРУ Громадська спілка "Українська мережа за права дитини" виклала свої зауваження та пропозиції щодо законопроєкту. Ознайомитися з ними можна за посиланням (https://childrights.org.ua/wp-content/uploads/2024/01/propozycziyi-vid-umpd.pdf).
Джерело: https://t.me/znua_live/131103